piątek, 28 czerwca 2024 napisz DONOS@

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek

MJ CUP - Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek wygrała Amelia Artemiuk z Białegostoku. Drugie miejsce zdobyła Iza Waldzińska z UKS Return Łomża.

W miniony weekend na kortach przy III LO w Łomży odbył się MJ CUP - Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek (dziewczęta do lat 14) w Tenisie. Turniej wygrała Amelia Artemiuk KT Spinner Białegostok, która w finale turnieju 6/2 7/5 pokonała   Izę Waldzińską z UKS Return Łomża. Trzecie miejsce zajęła Eliza Tarasewicz reprezentująca UKS Sokół Asy Białystok.

W grze deblowej zwyciężyły Amelia z Izą pokonując w finale Jowitę Rusiecką i Marysię Jankowską (obie dziewczęta z UKS Return Łomża).

Turniej MJ CUP rozegrany został systemem grupowym, więc pierwszy ewentualny przegrany mecz nie eliminował zawodniczki z rozgrywek. Każda z dziewcząt rozegrała co najmniej 5 tenisowych pojedynków wliczając również grę deblową.

Najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była 10-letnia Aleksandra Waldzińska, która w pierwszym meczu po bardzo zaciętej trzysetowej walce 7/6 3/6 10/6 pokonała  Marysię Jankowską, następnie 6/4 6/2 Hannę Kraszewską  (UKS Sokół Asy Białystok). W meczu o trzecie pucharowe miejsce Ola uległa 3/6 2/6 Elizie Tarasewicz.

Łomżę  reprezentowały: Marysia Jankowska, Helena Puławska, Iza Waldzińska, Ola Waldzińska (tenisistki uczą się w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży) oraz Jowita Rusiecka ze Szkoły podstawowej nr 5 w Łomży.

Podziękowania dla Anny i Tomasza Męczkowskich za wieloletnią pomoc i wpółpracę przy turniejach rangi mistrzowskiej.

źródło: UKS Return Łomża