Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowa dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego

Po 10 latach dyrektor Iwona Puciłowska ma następczynię w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Nową dyrektor LMS została Magdalena Trojanowska, ucząca języka angielskiego od chwili powstania placówki, która podlega Akademii Łomżyńskiej. Podczas inauguracji roku szkolnego JM Rektor Dariusz Surowik powitał 1-klasistów, 4-klasistom życzył zdania matury i przedstawił nową dyrektor Magdalenę Trojanowską, którą ma teraz więcej pracy i nauki, bo nadal uczy angielskiego.

Dyrektor Trojanowska kieruje 26-osobową Radą Pedagogiczną nauczycieli i trenerów oraz 3-ema osobami personelu administracyjno-technicznego. Społeczność uczniowską LMS tworzą 3 klasy: I, II i IV, w których w sumie uczy się 78 nastolatków. Łomżyńskie Liceum Mistrzostwa Sportowego współpracuje od lat z trzema klubami: lekkoatletycznym KS Prefbet Sonarol Łomża, piłkarskim MŁKS i bokserskim BKS Tiger. Dyrektor Trojanowska jest otwarta na współpracę, dlatego zachęca trenerów innych dyscyplin do nawiązania kontaktów. Uczestnikami inauguracji roku szkolnego w LMS byli, m.in. prorektorzy Akademii Łomżyńskiej: prof. Sylwia Chojnowska i dr Dariusz Perło.

Miłym akcentem okazała się prezentacja przez uczniów haseł Liceum, wydrukowanych na kartach, które kolejno umieścili na tablicy, m.in.: prawda, miłość, przyjaźń, życzliwość, uśmiech, po czym – gdy tablicę odwrócono – oczom publiczności w sali gimnastycznej ukazało się hasło podsumowania idei Szkoły przy ulicy Wiejskiej 16: LMS NASZ DRUGI DOM. Uczennice i uczniowie faktycznie spędzają tam dużo czasu: mają program lekcji jak w ogólniaku, 3 lekcje wf i 13 godzin treningów. Kierownikiem szkolenia sportowego LMS jest Dariusz Piotr Kisiel, bardzo zaangażowany pedagog wychowawca. - On jest naprawdę filarem naszej Szkoły – mówi z uznaniem dyrektor Trojanowska.

„Najważniejsze to nasz własny dobrobyt i szczęście”
Nowa dyrektor LMS chciałaby, żeby mistrzowie sportu z medalami na podium wyrastali tutaj przy okazji - żeby na pierwszym miejscu było wychowanie w duchu sportowym, tak aby absolwenci byli aktywni przez całe życie, sprawni fizycznie i cieszyli się rekreacją w stylu skandynawskim, również po skończeniu kariery zawodniczej w halach na stadionach. Absolwenci mogą kontynuować ścieżkę rozwoju naukowego i zawodowego na kierunkach: wychowanie fizyczne, fizjoterapia, dietetyka i kilkunastu innych w Akademii Łomżyńskiej (d. PWSIiP, d. ANSŁ).

Podczas inauguracji dyrektor Trojanowska wygłosiła przemowę, w której podzieliła się kilkoma interesującymi refleksjami, np. o związkach sportu z edukacją, zachęcając młodych do bycia otwartym na nowości w świecie technologii: - Chcę, abyście zawsze pamiętali, że nieważne są aspiracje innych. Najważniejsze to nasz własny dobrobyt i szczęście. To my wyznaczamy swoje cele i drogę do ich osiągnięcia... Nauka to nie tylko etap szkolny, ale także stały proces rozwijania się... Razem ku mistrzostwu, nowym technologiom, kreatywności i wspaniałym osiągnięciom! 

Kim jest nowa dyrektor LMS w Łomży?
Magdalena Trojanowska ma 45 lat. Urodziła się w Łomży. Trenowała siatkówkę i była uczennicą w klasie sportowej w SP nr 1 oraz ukończyła renomowane II LO przy pl. Tadeusza Kościuszki. Jest absolwentką: filologii angielskiej w Uniwersytecie Gdańskim, pedagogiki i nauk politycznych w Akademii Nauk Humanistycznych imienia Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz podyplomowych studiów z języka łacińskiego w University of Wales Trinity Saint David. Pracuje jako lektor języka angielskiego w Akademii Łomżyńskiej od 2006 r. i w LMS od 2013 r. Uwielbia muzykę klasyczną i sztukę abstrakcyjną.

- Kocham zwierzęta i jestem wrażliwa na ich krzywdę, dlatego tę wrażliwość przekazuję młodzieży, bo człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta – opowiada o sobie. - Mam dużo wiary w młodych ludzi i nigdy nie jestem obojętna, jeśli ktoś sprawia im ból. 

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego z MŁKS wyszkoli futbolistów

Nowy rok szkolny z radością, epidemią i nadzieją

Mistrzowie Polski z Łomży

Mistrzowie z Łomży ze stypendiami od premiera i ministra

Gwiazdy sportu w Łomży

Cudowna Martyna

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę