Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Po rodzinny - do gminy

Już za kilka dni to właśnie gminy przejmą obsługę świadczeń rodzinnych. Będą przyjmować petentów, wydawać formularze i wypłacać pieniądze. Będą – a dokładnie powinny. Większość gmin nie otrzymała środków na zatrudnienie pracowników, zakup sprzętu do obsługi świadczeń, a na razie gminy biorą pieniądze z własnej kasy. Wójt gminy Piątnica Edward Łada mówi, że gmina jest przygotowana do obsługi nowych interesantów. "Mam nadzieję, że pieniądze otrzymamy(..)Wiara czyni cuda." - mówi Łada.


Optymizmu brakuje jednak wielu gminom. W Szepietowie obsługę świadczeń rodzinnych przejmie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wójt Stanisław Wyszyński obawia się, że na pieniężnych obietnicach się skończy. "Gdyby pieniądze były, to nie przekazywano by gminom takiego obowiązku" - mówi Wyszyński.
W niektórych gminach utworzono specjalne punkty informacyjne, w większości - wydawane są już formularze. Oficjalnie świadczenia rodzinne gminy powinny przejąć 1 maja. W praktyce – mają jeszcze czas...1 i 3 maja - to dni wolne od pracy, 2 maja - to niedziela...
Ustawa o świadczeniach rodzinnych przewiduje, iż zasiłki rodzinne (i dodatki do nich) wypłacane będą przez gminy bezrobotnym, osobom pobierającym zasiłek przedemerytalny, członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych, kółek rolniczych oraz osobom ubiegającym się o dodatki z tytułu opieki nad dzieckiem w czasie urlopu wychowawczego czy samotnego wychowywania dziecka. Dotychczas świadczenia rodzinne wypłacały także urzędy pracy, Fundusz Alimentacyjny i zakłady pracy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę