Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Będą licytować „Galerię Narew”

Ponad 8,5 ha terenów pod Galerię Narew ma zostać zlicytowane. Czy łomżyński „akropol” zmieni właściciela okaże się po licytacjach zaplanowanych na koniec stycznia 2022 rok.

Miała być „nową Łomżą”, posiadać około 100 sklepów i ponad 46 tys. m2 części handlowej. Ponad 10 lat temu w październiku 2011 roku w obecności ówczesnych władz wmurowano kamień węgielny pod Galerię Narew. Wówczas ogłaszano, że będzie pierwszym centrum handlowym w mieście i jednym z większych w regionie. Miało zajmować około 110 tys. m2. Postawiono kilkadziesiąt słupów betonowych, przez niektórych nazywanych akropolem i ... prace przerwano. Pojawiły się doniesienia o problemach z kapitałem, a kolejne firmy nabywały udziały w przedsięwzięciu. Teraz teren trafił na licytację komorniczą.

W systemie obwieszczeń o licytacjach pojawiły się informacje o trzech licytacjach, które mają odbyć się 24 i 27 stycznia 2022 roku. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży Krystyna Bajgus wystawiła do pierwszych licytacji około 30 działek w rejonie ulic Poznańskiej, Wojska Polskiego i Ciepłej, o łącznej powierzchni ponad 8,5ha. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi łącznie prawie 5 mln zł. 

W pierwszym przetargu 24 stycznia 2022 roku licytacji podlega prawie 6 ha ziemi za prawie 3,1 mln zł. Aby wziąć udział w licytacji należy najpóźniej  w dniu poprzedzającym przetarg należy złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 412 899,00 zł.

Drugi przetarg, który zaplanowano na 27 stycznia 2022 roku dotyczy 15 działek o łącznej powierzchni 2,3 ha. Cena wywoławcza wynosi prawie 1,8 mln zł, a rękojmia, którą trzeba opłacić  najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg, wynosi 236 905,00 zł. 

Ostatni przetarg komorniczy dotyczy jednej działki o pow. 0,31 ha, a postępowanie przewidziane jest na 27 stycznia 2022 roku. Cena wywoławcza działki nr 0627/304 o pow. 3069m2, poł. w obrębie ewidencyjnym nr 03 miasta Łomża wyunosi 86 557,50zł. Rękojmia, którą należy opłacić najpóźniej dzień przed licytacją wynosi 11541,00 zł.

Kamień węgielny pod „nową Łomżę”

Galeria „Narew” wyprzedza „Venedę”

GALERIA WIDMO WCIĄGA

Luksemburski Fundusz zbuduje Galerię Narew w Łomży

Galeria Narew oświadcza, że będzie budowana

Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy..., zbudują Szwedzi?

Galeria Narew nie będzie mniejsza, będzie inna – zapewnia inwestor

 10% Galerii NAREW już jest...

Galeria Widmo zarobiła półtorej bańki

Galeria „Narew” - radni są za

Narew zdecydowanie tak, Veneda też, ale...

CBA na tropie galerii widmo... i biznesmenów

 

https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/548084

https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/548086

https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/548089


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę