Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Kamień węgielny pod „nową Łomżę”

Główne zdjęcie
Prezes zarządu Galerii Narew Mariola Wierzbowska

Kamień węgielny wmurowano dziś pod żelbetowy filar, w miejscu gdzie „już za rok będzie główne wejście do Galerii Narew”. W uroczystości uczestniczyli inwestorzy, ale także biskup łomżyński Stanisław Stefanek i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Rośnie nam nowa Łomża – mówił biskup Stefanek święcąc plac budowy galerii i przekazał budowniczym figurkę św. Józefa. Podczas uroczystości prezydent Łomży i Mariola Wierzbowska, prezes zarządu Galerii Narew, podpisali protokół przekazania terenu pod drogi, które zmodernizuje lub wybuduje inwestor.

Galeria Narew powstaje w miejscu gdzie kiedyś funkcjonowały Łomżyńskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Ma posiadać ponad 90 sklepów oraz około 1.250 miejsc parkingowych, i będzie pierwszym o tak dużej skali centrum handlowym w Łomży i w całym regionie. Powierzchnia użytkowa galerii wyniesie blisko 62 tys. mkw. z czego część handlowa zajmie 46,2 tys. mkw. już od kilku tygodniu trwają pierwsze prace budowlane. Zalewane są żelbetowe filary, które będą podtrzymywały całą metalową konstrukcję galerii. I dziś właśnie zalewano cokół pod filar, który będzie tuż przy głównym wejściu do galerii. W nim zamurowano tuleję, w której znalazł się „akt erekcyjny” Galerii Narew podpisany nie tylko przez inwestorów i wykonawców, ale także dziesiątki osób obecnych na uroczystości.
- 15 lat temu, gdy przychodziłem do Łomży zastała mnie informacja czy biurowiec po bawełnie ma być przekazany szkole (WSA – dop.red.). Potem widziałem jak różne mniejsze inicjatywy zagospodarują te hale, a teraz widzę jak rośnie tu nowy teren dla Łomży. Jeśli znajdą tu przestrzeń mieszkańcy Łomży to znaczy, że miasto żyje – mówił biskup Stanisław Stefanek.
- Z dużą niecierpliwością mieszkańcy Łomży czekają na otwarcie tej Galerii. Znajdzie tu zatrudnienie kilkaset osób, a dziś każde miejsce pracy jest w Łomży na wagę złota – dodawał prezydent Mieczysław Czerniawski. - Prezydent Miasta, Urząd Miasta jest do Państwa dyspozycji – dodał zwracając się do inwestorów.
Następnie prezydent Czerniawski i Mariola Wierzbowska, prezes zarządu Galerii Narew, podpisali protokół przekazania terenów pod drogi, które zmodernizuje lub wybuduje inwestor. To fragment ulicy Wojska Polskiego od Tkackiej do Ciepłej, ulica Ciepła wraz z budową łączników z Poznańską i Spokojną oraz fragment ulicy Studenckiej.           

Zgodnie z planami inwestorów obiekt ma być gotowy przed końcem 2012 roku W Galerii Narew mają znaleźć się hipermarkety Real i Castorama, a najemcami powierzchni handlowych będą także m.in. sieci HM i Rossmann oraz 4 sale kinowe na 800 osób.

210204100642.gif
Foto: Prezes zarządu Galerii Narew Mariola Wierzbowska
Foto: Plac budowy
Foto: Mariola Wierzbowska i bp Stanisław Stefanek
Foto: Biskup łomżyński Stanisław Stefanek święci plac budowy
Foto: Mieczysław Czerniawski, bp Stanisław Stefanek i Mariola Wierzbowska
Foto:
Foto: Plac budowy
Foto: Artur Zawadzki, Mariola Wierzbowska i Mieczysław Czerniawski
Foto: Prezydent miasta Mieczysław Czerniawski i prezes zarządu Galerii Narew Mariola Wierzbowska
Foto:
Foto: Biskup łomżyński Stanisław Stefanek
Foto: Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Foto:
cz
śr, 26 października 2011 14:13
Data ostatniej edycji: śr, 26 października 2011 16:41:56

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę