Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Galeria „Narew” - radni są za

Główne zdjęcie
Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta

Radni Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta opowiedzieli się za podjęciem prac nad studium zagospodarowania przestrzennego umożliwiającym otwarcie hipermarketu w halach po Łomżyńskich Zakładach Bawełnianych „Narew”. Podczas wtorkowej „komisji” właściciele hal po Bawełnie opowiadali radnym o swoich wizjach zagospodarowania tego miejsca. Choć nie pokazali na obrazkach jak Galeria „Narew” miałaby wyglądać przekonali wszystkich.

Artur Zawadzki i Jerzy Wierzbowski
Artur Zawadzki i Jerzy Wierzbowski
Zaadoptowanie hal po Bawełnie na centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe o nazwie Galeria „Narew” miałoby kosztować około 70 mln zł. Poza dużym - o powierzchni około 12 tys. m.kw. - hipermarketem spożywczo-przemysłowym mieściłyby się tu także market budowlany, galeria handlowa na około 50 pawilonów, a także dwie sale kinowe i kręgielnia. Całość zajęła by około 36 tys. m.kw.
Jak mówił radnym z Komisji  Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta współwłaściciel hal Jerzy Wierzbowski inwestorzy są gotowi w Łomży zainwestować około 70 mln zł, albo i jeszcze więcej.     
Do tego aby z wizji powstały plany i prawdziwe centrum potrzebna jest jednak zgoda radnych miejskich na powstanie w tej części miasta sklepu wielkopowierzchniowego – czyli takiego z halą sprzedaży powyżej 2 tys. m.kw.    
Radni uczestniczący w posiedzeniu komisji wątpliwości nie mieli. Wszyscy opowiedzieli się za podjęciem przez samorząd prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta tak aby ta inwestycja była możliwa, tym bardziej, ze koszty powstania tego dokumentu zobowiązał sie pokryć inwestor..
Jak mówił po posiedzeniu komisji prezydent Jerzy Brzeziński w jego opinii dokument mógłby powstać w około pół roku.
- W tym przypadku lokalizacja jest obojętna emocjonalnie tak więc nie sądzę, aby były jakieś problemy – mówi Jerzy Brzeziński nawiązując do przeciągających się już kilka lat pracami samorządu nad dopuszczeniem budowy hipermarketu w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Projekt odpowiedniej uchwały o podjęciu prac przez samorząd ma trafić pod obrady radnych już na najbliższej sesji.
- Gdyby prace planistyczne przebiegały bez problemów – zgodnie z zapewnieniami inwestorów - centrum Galeria „Narew” mogłaby powstać do końca 2009 roku – ocenia prezydent Jerzy Brzeziński.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji nie zjawili się przedstawiciele Echo Investment. Przewodniczący komisji Paweł Borkowski zapewniał, że zaproszenie do inwestora zostało wysłane.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę