wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Galeria „Narew” - radni są za

Radni Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta opowiedzieli się za podjęciem prac nad studium zagospodarowania przestrzennego umożliwiającym otwarcie hipermarketu w halach po Łomżyńskich Zakładach Bawełnianych „Narew”. Podczas wtorkowej „komisji” właściciele hal po Bawełnie opowiadali radnym o swoich wizjach zagospodarowania tego miejsca. Choć nie pokazali na obrazkach jak Galeria „Narew” miałaby wyglądać przekonali wszystkich.

Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta
Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta
Artur Zawadzki i Jerzy Wierzbowski
Artur Zawadzki i Jerzy Wierzbowski
Zaadoptowanie hal po Bawełnie na centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe o nazwie Galeria „Narew” miałoby kosztować około 70 mln zł. Poza dużym - o powierzchni około 12 tys. m.kw. - hipermarketem spożywczo-przemysłowym mieściłyby się tu także market budowlany, galeria handlowa na około 50 pawilonów, a także dwie sale kinowe i kręgielnia. Całość zajęła by około 36 tys. m.kw.
Jak mówił radnym z Komisji  Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta współwłaściciel hal Jerzy Wierzbowski inwestorzy są gotowi w Łomży zainwestować około 70 mln zł, albo i jeszcze więcej.     
Do tego aby z wizji powstały plany i prawdziwe centrum potrzebna jest jednak zgoda radnych miejskich na powstanie w tej części miasta sklepu wielkopowierzchniowego – czyli takiego z halą sprzedaży powyżej 2 tys. m.kw.    
Radni uczestniczący w posiedzeniu komisji wątpliwości nie mieli. Wszyscy opowiedzieli się za podjęciem przez samorząd prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta tak aby ta inwestycja była możliwa, tym bardziej, ze koszty powstania tego dokumentu zobowiązał sie pokryć inwestor..
Jak mówił po posiedzeniu komisji prezydent Jerzy Brzeziński w jego opinii dokument mógłby powstać w około pół roku.
- W tym przypadku lokalizacja jest obojętna emocjonalnie tak więc nie sądzę, aby były jakieś problemy – mówi Jerzy Brzeziński nawiązując do przeciągających się już kilka lat pracami samorządu nad dopuszczeniem budowy hipermarketu w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Projekt odpowiedniej uchwały o podjęciu prac przez samorząd ma trafić pod obrady radnych już na najbliższej sesji.
- Gdyby prace planistyczne przebiegały bez problemów – zgodnie z zapewnieniami inwestorów - centrum Galeria „Narew” mogłaby powstać do końca 2009 roku – ocenia prezydent Jerzy Brzeziński.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji nie zjawili się przedstawiciele Echo Investment. Przewodniczący komisji Paweł Borkowski zapewniał, że zaproszenie do inwestora zostało wysłane.
190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę