Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Narew zdecydowanie tak, Veneda też, ale...

Główne zdjęcie
Tak miałaby wyglądać Galeria Veneda przy zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej (projekt Echo Investment)

Ośmiu radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej opowiedziało się za uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego budowę centrum handlowego z hipermarketem na terenie łomżyńskiej Bawełny. Komisja będzie wnioskowała do Rady Miasta o uchwalenie tego planu. W przypadku galerii Veneda, która ma stanąć przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej, wniosek będzie taki sam, ale tu głosowanie radnych w Komisji zakończyło się remisem połowa była „za” i tyle samo „wstrzymało się” do głosu. Planami zagospodarowania przestrzennego obu terenów radni miasta zajmą się już na środowej sesji.


Przypomnijmy, historia budowy w Łomży hipermarketu jest długa i sięga jeszcze XX wieku. Przed ponad 10. laty starania o wybudowanie właśnie takiego dużego centrum handlowego rozpoczęła kielecka firma Echo Investment. Kupiła działki u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, ale realizację inwestycji uniemożliwiły plany zagospodarowania przestrzennego. Pierwsza ich „dostosowanie” zostało unieważnione przez sąd administracyjny. Inny sąd – tym razem karny - skazał m.in. przedstawiciela developera i ówczesnego architekta miejskiego za korupcję – pierwszy dał łapówkę „za przychylność” drugi ją wziął.
Kryształowo czyści nie są także ci którzy zabiegają o pozwolenie na budowę „Galerii Narew” na terenach po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Narew” w Łomży. Jeden z inwestorów  został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 3 lata więzienia za przestępstwa gospodarcze.

Radni miasta nie będą jednak oceniać kto jest bardziej winny... tylko debatować nad zmianami planów zagospodarowania przestrzennego, które mają umożliwić realizację inwestycji – Galerii Narew na Bawełnie i (ewentualnie lub) Galerii Veneda u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Inwestorzy zapewniają, że gdyby plany zostały przyjęte obiekty mogłyby powstać w ciągu dwóch lat.

W Galerii Veneda na powierzchni ok. 39 000 mkw. rozlokowanych ma zostać ok. 90 sklepów i punktów usługowych oraz hipermarket spożywczo-przemysłowy. Klienci będą mogli korzystać z parkingu wbudowanego w obiekt Galerii na ponad 600 samochodów.

Galeria Narew to obiekt o całkowitej powierzchni 70 tys. mkw, który ma powstać na terenie o powierzchni ok. 120 tys. mkw. Ma mieć dwie kondygnacje i jak zapewniają inwestorzy nowoczesne sale kinowe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę