Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Galeria Narew oświadcza, że będzie budowana

Główne zdjęcie
Teren budowy Galerii Narew. (fot. archiwum)

- Prace przy realizacji inwestycji będą kontynuowane. Galeria Narew posiada zabezpieczone środki finansowe na realizację inwestycji oraz inwestora, który będzie uczestniczył w jej finansowaniu – twierdzi zarząd spółki Galeria Narew, która na terenach po dawnej Bawełnie w Łomży jeszcze jesienią 2011 roku rozpoczęła budowę dużej galerii handlowej. Po kilku miesiącach prace przerwano, ale kilka dni temu ratusz przekazywał dziennikarzom informacje jakoby pozwolenia na przebudowę niektórych dróg objętych porozumieniem z tym inwestorem już wygasły lub miały wygasnąć w najbliższym czasie. Zarząd Galerii Narew twierdzi, że są to nieprawdziwe informacje i zapewnia, że „wszystkie udzielone pozwolenia niezbędne Galerii Narew Sp. z o.o. do realizacji inwestycji - zarówno na budowę obiektu, jak i infrastruktury drogowej - są ważne i prawomocne“ jeszcze przez minimum 3 lata.

Kilka dni temu ratusz informował, że kończy się ważność pozwoleń związanych z budową dróg, które miały dostosować układ komunikacyjny do obsługi Galerii Narew. Ratusz przekazywał, że część z nich miała już wygasnąć, inne miały stracić ważność w najbliższych dniach. Informacje te opublikowała jedna z gazet regionalnych. Później ratusz uściślał, że „obecnie wygaszana jest jedna decyzja dotycząca pozwolenia na przebudowę odcinka drogi powiatowej ul. Poznańskiej - skrzyżowania z ul. Ciepłą“, i przyznawał, że ważność pozostałych pozwoleń nie była nawet sprawdzana, informując jednocześnie, że "jeśli kierownik budowy dokonał wpisów w dzienniku budowy, odnotowując w nim rozpoczęcie prac przygotowawczych, pozwolenie na budowę dróg obowiązuje przez następne trzy lata od ostatniego wpisu".
I właśnie informacji ratusza o kończących się terminach ważności pozwoleń dotyczy przekazane nam oświadczenie zarządu Galerii Narew. Jak czytamy w dokumencie „wszelkie pozwolenia niezbędne Galerii Narew Sp. z o.o. do realizacji inwestycji są ważne i prawomocne“. 
- „W dziennikach budowy, które zostały pobrane na potrzeby realizacji inwestycji, zostały dokonane wszelkie konieczne wpisy zapewniające ciągłość pozwoleń. (...) Miasto Łomża posiada prawomocne organy administracyjne mogące sprawdzić dzienniki budowy, tym bardziej prawomocne, aby sprawdzić, że takie dzienniki budowy zostały przez urzędników Miasta Łomża, Galerii Narew Sp. z o.o. Wydane. Wszystkie te pozwolenia są ważne jeszcze przez minimum 3 lata, a ich zakres jest zgodny z zapisami Porozumienia z Miastem Łomża §1 pkt.1. - czytamy w oświadczeniu.

Miasto spóźniło się 3 lata
Odnosząc się zaś do porozumienia z miastem zarząd Galerii Narew wskazuje, że samo miasto Łomża również nie wywiązało z tego porozumienia. Chodzi i pozwolnie na przebudowę ronda z ulicą Spokojną skąd dawnym wiaduktem kolejowym ma być poprowadzona główna droga dojazdowa do galerii na Bawełnie. 
- Pozwolenie, o którym mowa, zostało przekazane Galerii Narew z trzyletnim opóźnieniem i stało  się prawomocne 2 września 2013 roku – czytamy w oświadczeniu. - W tym wypadku oczywistym jest fakt, że tak duża inwestycja nie mogła być realizowana bez zabezpieczenia połączenia układu drogowego Galerii Narew z układem komunikacyjnym miasta Łomża. Tym samym brak prawomocnego pozwolenia na budowę ronda z ulicą Spokojną, które było kluczowym elementem Porozumienia z Miastem, skutecznie przyczynił się do opóźnień w realizacji Umowy.

Galeria Narew zostanie zbudowana(?)
Na zakończenie oświadczenia zarząd spółki zapewnia, że prace przy realizacji inwestycji będą kontynuowane. 
- Galeria Narew posiada zabezpieczone środki finansowe na realizację inwestycji oraz inwestora, który będzie uczestniczył w jej finansowaniu – czytamy w dokumencie.
Jak uzupełnia Ewa Wierzbowska, wszystkie daty i informacje na temat nowego inwestora mają zostać podane po 4 tygodniach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę