Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

56 tys świec Caritas czeka na mieszkańców diecezji łomżyńskiej

W całym kraju trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Diecezja Łomżyńska, jak co roku, czynnie włącza się w akcję, zachęcając do zakupu świecy. -To symbol rodzącego się Chrystusa – mówi Łukasz Sidorowicz z Caritas Diecezji Łomżyńskiej. To właśnie dla najmłodszych już po raz 11-ty organizowane jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin i niepełnosprawnych, w tym roku część zysku trafi do dzieci w Afryce.

- Świece można kupić w każdej łomżyńskiej parafii. Oferta jest bardzo bogata – mówi Łukasz Sidorowicz.
W ubiegłym roku dzięki wigilijnej akcji sprzedaży świec łomżyńska Caritas zorganizowała letni wypoczynek dla 500 dzieci z terenu diecezji. Pieniądze zostały przeznaczone też na organizację imprez integracyjnych w Centrum Caritas, wycieczek oraz na codzienną pomoc dla 50-ciorga dzieci – uczestników zajęć w świetlicach socjoterapetycznych.

W całej Polsce Caritas przygotowała 4,5 mln świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę