Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 września 2021 napisz DONOS@

Integracyjny piknik w parku

– Czegoś takiego tutaj to już dawno nie pamiętam! – mówi mieszkanka ulicy Stacha Konwy, dodając, że przy tak ładnej pogodzie grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Podobnego zdania było wiele innych osób, dlatego wielogodzinna impreza integracyjna „Od seniora do juniora” w parku im. Jakuba Wagi cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zgodnie z założeniami organizatorów przyciągając kilka pokoleń mieszkańców Łomży.

Piękny park im. Jakuba Wagi od lat wymaga gruntownej rewitalizacji, nie ciesząc się zbytnim zainteresowaniem mieszkańców Łomży. Jednak dawny ogród spacerowy, założony jeszcze w 1842 roku, a więc najstarszy w mieście, ma niezaprzeczalne atuty, począwszy od położenia pomiędzy kilkoma ulicami, a na sporej powierzchni i dużej ilości mieszanego drzewostanu oraz zieleni skończywszy. Walory tego miejsca można było też docenić podczas niedzielnej imprezy, bo mimo sporej frekwencji miejsca starczyło dla każdego; poza poszukującymi rozrywki pojawiło się też sporo spacerowiczów zwabionych muzyką, kto był spragniony ciepła mógł wyjść na słońce, a szukający ochłody mieli do dyspozycji sporo zacienionych miejsc. Najwięcej ludzi pojawiło się w okolicy sceny i stoisk, których widok przypominał starszym mieszkańcom Łomży, że to miejsce jeszcze nie tak dawno tętniło życiem, co było nawiązaniem do licznych imprez rozrywkowych i dobroczynnych, odbywających się w parku na przełomie wieków czy w 20-leciu międzywojennym. – Park papieża jest bardzo ładny, ale szkoda, że ten tak popada w zapomnienie, również trzeba go wykorzystywać do takich imprez, myśleć o okolicznych mieszkańcach, którym nie zawsze jest po drodze na Południe – mówi jeden z uczestników. 

Z takiego założenia wyszły też Rady Osiedli nr 4, 8 i 15, organizując w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021, piknik integracyjny dla różnych grup wiekowych, co było możliwe dzięki współpracy z MKD-DŚT, MOSIR czy Łomżyńskim Stowarzyszeniem Zdrowie i Trzeźwość.

W to słoneczne popołudnie park odwiedzały więc zarówno osoby starsze, jak też rodzice z dziećmi czy liczne grupy młodzieży. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego: najmłodsi dmuchańce (chociaż z powodu problemów z zasilaniem zdarzały się im „przestoje”, po których trzeba było je nadmuchiwać na nowo), animacje i zabawy. Z myślą o starszych przygotowano koncerty, na przykład Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża czy Studia Wokalnego eMDeK, pokaz sztuk walki w wykonaniu Black Horse MMA Łomża oraz występy młodych tancerek z BK Step. Impreza miała również wymiar edukacyjny, dzięki pokazom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowano też coś dla tych, którym świeże powietrze zaostrzyło apetyt, na przykład grillowanie z Zespołem Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Ogromnym zainteresowaniem uczestników, bez względu na ich wiek, cieszyły się też różne konkursy z nagrodami, w tym voucherami do kina czy do pizzerii, prowadzone przez konferansjera Marcina Grodzkiego.

– To historyczne miejsce ma ogromny potencjał – mówi pan Bogdan. – Kiedyś często odbywały się tu koncerty, nawet Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, różne inne imprezy – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po doprowadzeniu tego parku do porządku wrócić do tej tradycji, żebyśmy mieli w Łomży więcej takich miejsc tętniących życiem w okresie wiosenno-letnim, bo to będzie z pożytkiem dla nas wszystkich: miejsce odżyje, a ludzie będą mieli rozrywkę. 

Wojciech Chamryk

 

210819083017.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę