Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża świętowała Dzień Pracownika Socjalnego

„Pomoc społeczna zmieniała swoje oblicze – zmieniła się też rola pracownika socjalnego” - mówi Janina Picewicz-Znosko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. Dyrektor Znosko pracę socjalną rozpoczęła prawie 30 lat temu. Wspomina, że początki były trudne. "Pracowałam w Wojewódzkim Ośrodku Opiekuna Społecznego w Białymstoku. Na swoją pierwszą interwencję pojechałam na wieś, gdzie mieszkały niepełnosprawne matka i córka. Usiadłam na przyzbie i razem z nimi płakałam. Potem przyszło otrzeźwienie, okazało się, że w dwóch przypadkach mnie nabrano" - wspomina Znosko.

Janina Picewicz Znosko nie ukrywa, że rola pracownika socjalnego zmieniła się radykalnie po roku 1990-tym. "Poprzednio to był instruktor, zajmował się tylko osobami starszymi, niepełnosprawnymi i rodzinami wielodzietnymi. Jak weszła transformacja w 1990 roku, na barki pomocy społecznej wrzucono całą biedę, jaka zaczęła się pojawiać" - mówi dyr MOPS. Pracownicy socjalni musieli więc uczyć się, jak pracować z długotrwale bezrobotnymi czy ofiarami przemocy w rodzinie.

Dzisiaj Łomża świętowała Dzień Pracownika Socjalnego. W Domu Pomocy Społecznej w Łomży zgromadzili się ludzie, którzy na co dzień wspierają ubogich i niepełnosprawnych. Zasłużeni pracownicy otrzymali odznaczenia i nagrody. Złoty Krzyż Zasługi – Nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – otrzymała Józefa Leszczuk. Srebrnym Krzyżem uhonorowane zostały Lidia Przychodzeń oraz Wiesława Rzepiejewska. Prezydent Łomży nagrodził 26-ciu pracowników Domu Pomocy Społecznej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę