Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

60 arów ziemi pod blok pułkowy przy Rubinowej

Główne zdjęcie
Ul. Rubinowa, po lewej blok komunalny przy ul. Kamiennej

Ratusz ogłosił, że chce sprzedać Agencji Mienia Wojskowego dwie działki przy ulicy Rubinowej o powierzchni 60 arów w sumie, o ile zgodę wyrazi Rada Miasta Łomża. Wcześniej zastanawiano się nad budową niedaleko koszar wojskowych bloku: komunalnego albo dofinansowanego z programu „Mieszkanie Plus”. Obecny zamiar to budowa bloku mieszkalnego dla żołnierzy Wojska Polskiego.

Miesiąc temu pisaliśmy w 4lomza.pl o planowanej budowie hali na warsztaty remontowe i biura dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, stacjonującego w koszarach przy alei Legionów w Łomży.  W dotychczasowych relacjach o formowaniu od dwóch lat 18. Pułku powtarza się liczba ponad 600 żołnierzy i pracowników cywilnych. Naturalne jest zapytanie, gdzie będą mieszkać nowi wojskowi. 

Nowa hala na warsztaty i biura 18. Pułku w Łomży

Inspektor Łukasz Czech z Ratusza przekazał do 4lomza.pl informację, że dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie Zbigniew Żujewski potwierdza, że Agencji "zależy na jak najszybszym rozpoczęciu budowy odpowiedniego budynku mieszkalnego". Według dyrektora Żujewskiego z AMW, 214 żołnierzy czeka na mieszkanie w Łomży. Agencja - jak podaje dyrektor - ma fundusze na zakup nieruchomości, chce niezwłocznie opracować dokumentację i "najpóźniej na początku przyszłego roku rozpocząć budowę".
Ile może kosztować 60 arów ziemi przy Rubinowej? - Dowiemy się, gdy zostanie wykonany operat szacunkowy, który określi wartość nieruchomości - wyjaśnia inspektor Czech. Prezydent Mariusz Chrzanowski chce, by pieniądze ze sprzedaży działek przy ulicy Rubinowej służyły jako wkład własny miasta na rewitalizację zrujnowanej, zabytkowej kamienicy z 1912 roku przy ul. Polowej 65. Mogłoby w 2-piętrowym budynku powstać 18 nowych mieszkań komunalnych, dlatego złożono wniosek do Banku GK o dofinansowanie remontu. Zgodę na sprzedaż 60 a dla AMW radni mogą głosować na sesji w kwietniu lub maju, gdy poznają operat.

_MG_0700.jpg
Ul. Rubinowa, w głębi blok komunalny przy ul. Kamiennej

 

Mirosław R. Derewońko

 

I Łomżyński Batalion Remontowy z patronem
Rozkaz wydany: Wojsko Polskie wraca do Łomży
18. Pułk Logistyczny staje się Łomżyński
18. Pułk zasłużył na sztandar

Foto: Ul. Rubinowa, po lewej blok komunalny przy ul. Kamiennej
Foto: Ul. Rubinowa, w głębi blok komunalny przy ul. Kamiennej

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę