Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

I Łomżyński Batalion Remontowy z patronem

We wtorek wieczorem rozpoczęły się w Łomży uroczystości związane z nadaniem I Łomżyńskiemu Batalionowi Remontowemu w Łomży imienia płk. Mariana Raganowicza. To wieloletni dowódca (1932 – 1938) stacjonującego w mieście przed II Wojną Światową 33 pułku piechoty. Kpt. Marian Raganowicz wsławił się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., gdy ostatnim pociągiem odesłał z miasta ponad 2 tys. rekrutów, a sam na czele zapasowego batalionu zorganizował obronę Łomży.

O godzinie 16 żołnierze służby czynnej, weterani i przedstawiciele władz spotkali się na starym cmentarzu przy grobie płk Mariana Raganowicza. Tam odbył się Apel Poległych, a następnie na grobie złożono kwiaty i zapalono znicze.
O 17 w dawnym kościele garnizonowym, przy placu Jana Pawła II, biskup łomżyński Stanisław Stefanek odprawił Mszę Świętą w intencji pułkownika Raganowicza i jego żołnierzy.
Dziś ciąg dalszy uroczystości.
O 10.30 na terenie Jednostki Wojskowej zaplanowano odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać pułkownika Mariana Raganowicza. Następnie zaproszeni goście mają zwiedzić sali tradycji JW 1511, a w samo południe w Klubie Garnizonowym ma odbyć się spotkanie żołnierskich pokoleń które odbędzie się.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę