Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@

Kolejne nagrody Zdzisława Folgi

Główne zdjęcie
Zdzisław Folga (fot. Facebook)

Zdzisław Folga otrzymał dwie nagrody podczas 15 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych i Korporacyjnych Film AT. Film „Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Cztery pory roku” zdobył pierwszą nagrodę ex aequo w kategorii „Natura i dzika przyroda” w konkursie krajowym. Krótsza produkcja jego autorstwa „Odkrywaj Podlaskie” zwyciężyła w kategorii „Film promujący region”. – Jest to sukces i jestem zadowolony – mówi Zdzisław Folga, zapowiadając wysłanie „Czterech pór roku” na kolejne konkursy zagraniczne oraz realizację następnej, dużej produkcji.

O tym, że „Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Cztery pory roku”, film zrealizowany w roku 25-lecia Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, jest dziełem wyjątkowej urody wiedzą wszyscy, którzy już go widzieli – na dużym ekranie, bądź w sieci. Teraz zaczynają się o tym przekonywać jurorzy prestiżowych festiwali, co skutkuje kolejnymi laurami. I gdy nie umilkły jeszcze echa nagrody specjalnej jury podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi, „Cztery pory roku” zostały ponownie docenione – tym razem pierwszą nagrodą ex aequo, przyznaną przez komisję jurorską ze Zbigniewem Żmudzkim na czele, w kategorii „Natura i dzika przyroda” 15 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych i Korporacyjnych Film AT. Film mógł zostać pokazany w tym konkursie dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa podlaskiego i jest to już drugi laur Zdzisława Folgi podczas tej imprezy, ponieważ pięć lat temu otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia w „Cząstce Podlasia”. Drugą nagrodą Zdzisława Folgi w tegorocznym konkursie była pierwsza w kategorii „Film promujący region”, przyznana za siedmiominutową produkcję „Odkrywaj Podlaskie”. 

– To początkowo miała być prezentacja, realizowana w ramach kampanii „Zasil się naturą”, ale dzięki zainteresowaniu i wsparciu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Białymstoku udało się ją zamienić na formę filmową – mówi Zdzisław Folga. 

Sukcesy wcześniejszych produkcji nie mają większego wpływu na Zdzisława Folgę, od lat pokazującego niezmierzone bogactwo świata fauny i flory, ale jego kolejny film pójdzie w nieco innym kierunku. – Mam już pomysł na kolejny, autorski film – zapowiada Zdzisław Folga. – To będzie taka całościowa produkcja, pokazująca świat przyrody w nieco szerszym ujęciu, bo nie tylko północno-wschodniej Polski, ale też Suwalszczyzny czy Kurpiów oraz związki pomiędzy przyrodą a działalnością człowieka. 

Są też plany kolejnych pokazów konkursowych filmu „Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Cztery pory roku” na przyszłorocznych festiwalach, między innymi na Litwie, Słowacji i w Europie Zachodniej. 

 

Wojciech Chamryk  

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę