Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Mistrzowie recytacji z Łomży i Drozdowa

Główne zdjęcie
Szymon Głodkowski, Dawid Malec (fot. PIK Białystok)

Podczas gali IV Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy Jan Piasecki z SP w Drozdowie zdobył główną nagrodę w kategorii Mistrzowie Recytacji klas 7 - 8. W kategorii szkół średnich Mistrzem Recytacji został Szymon Głodkowski z I LO w Łomży.

Organizatorem Przeglądu PIKtoGRAmy jest Podlaski Instytut Kultury. Niedzielna gala odbyła się w Kinie Ton w Białymstoku. Jan Piasecki przedstawił interpretację zabawnego wiersza pt. „W autobusie” Jana Brzechwy. Chłopca z Drozdowa doceniło jury w składzie: aktorka Agnieszka Możejko-Szekowska i aktor Dawid Malec z Teatru Dramatycznego imienia Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Marta Shalkevich, wokalistka i instruktorka emisji głosu, związana z Podlaskim Instytutem Kultury.

„Przez wielkie tłumy trzeba się przeciskać” 
To samo profesjonalne jury doceniło Szymona Głodkowskiego z Koła Miłośników Książki, które w I Liceum Ogólnokształcącym prowadzi Dorota Przestrzelska. Mistrz Recytacji przedstawił „List do króla” Ignacego Krasickiego. Biskup nauczał o tym, że: „Człowiek prawy, więc skromny, natręctwa się lęka. Wie, jak słaba u dworów jest cnoty poręka. Wie, jak przez wielkie tłumy trzeba się przeciskać temu, kto chce być znanym i poczciwie zyskać...”. 

Maja Wronowska, również należąca do Koła Miłośników Książki z I LO, otrzymała wyróżnienie w kategorii piosenki za „Cyganerię” z repertuaru Justyny Szafran. Dorota Przestrzelska znalazła piosenkę i przygotowywała Maję do udziału w konkursie, natomiast aranżację opracował Piotr Kaja. 

20240428_140252.jpg

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Foto: Szymon Głodkowski, Dawid Malec (fot. PIK Białystok)
Foto: Jan Piasecki, Dawid Malec

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę