Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Czym więcej, tym lepiej...

Główne zdjęcie
Stary Rynek, panorama wykopalisk

Jeszcze około dwóch tygodni potrwają prace archeologów w północnej połowie Starego Rynku. Dotychczas dokonane odkrycia przeszły najśmielsze oczekiwania także historyków i konserwatorów zabytków. Ostatnio dokopano się prawdopodobnie do fundamentów wieży ratuszowej, w której piwnicy znajdowało się więzienie. Ogromne kamienne fundamenty starego ratusza i dobudowanych do niego budynków, pozostałości dębowych budowli i studnie, wokół których przez setki lat tętniło życie, dziś są dobrze widoczne na rozkopanym placu. Tymczasem zamówieni już budowlańcy przygotowują się do przykrycia niemal całego placu granitowymi płytami. Za te prace mamy zapłacić im niemal 6 milionów złotych. Po historycznych odkryciach trzeba zmienić te plany, aby skryta dotychczas pod czerwoną polbrukową kostką 600-letnia historia miasta mogła zostać ukazana tym, którzy będą spacerować po granitowych płytach Starego Rynku.

Oto co o dokonanych na Starym Rynku w Łomży odkryciach opowiadał w poniedziałek tym, którzy zastanawiają się co można, co należałoby i co trzeba zachować, prowadzący badania archeolog dr Mieczysław Bienia.
Spotkanie to było wstępem do zorganizowanych przez władze miasta konsultacji w sprawie zmiany planów zagospodarowania Starego Rynku w Łomży. O tym napiszemy w oddzielnym tekście. 

 

zobacz: Przebudują nam Stary Rynek


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę