Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent wycofuje wniosek o zwiększenie liczby sklepów z alkoholami w mieście

Główne zdjęcie
Wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski

Wniosek z prośbą o zdjęcie z obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej Łomży punktu dotyczącego zmiany uchwały określającej liczbę zezwoleń na handel alkoholami w mieście, skierował dziś do przewodniczącej Rady wiceprezydent Andrzej Stypułkowski. To on był podpisany pod projektem uchwały zwiększającej o 40 liczbę koncesji na handel winami i wódkami w Łomży.

Przypomnijmy, przedłożony Radzie Miejskiej projekt uchwały zakładał zwiększenie liczby wydawanych przez miejskich urzędników zezwoleń na handel napojami zawierającymi powyżej 4,5% do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa) z 50 na 70 i w takim samym wymiarze, z 50 na 70, na handel napojami zawierającymi powyżej 18% alkoholu. Argumentem, który zdaniem prezydenta przemawiał za zwiększeniem o 40 % liczby zezwoleń miało być poszerzenie się od 2008 roku granic dotychczasowych osiedli i powstanie nowych. 
- Siłą rzeczy, zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi, w tym także na sprzedaż napojów alkoholowych, co ma odzwierciedlenie zarówno w większym obłożeniu już istniejących punktów sprzedaży na sąsiadujących osiedlach, jak i w ilości wniosków składanych przez przedsiębiorców lokujących swoje sklepy w nowych lokalizacjach – napisał prezydent jakby zapominając o tym, że w tym samym czasie liczba mieszkańców Łomży spadła o ponad 3 tysiące.   

Kolejny pomysł prezydenta na zwiększenie liczby sklepów z alkoholami w Łomży skrytykowali działacze instytucji i organizacji trzeźwościowych, choć paradoksalnie nikt z powołanych przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na której czele stoi Robert Grzymała, nie odważył się zagłosować przeciwko prezydenckiemu pomysłowi. 

zobacz: Alkoholowy problem władz

Teraz, na dwa dni przed sesją, na której miał być uchwalane zwiększenie liczby zezwoleń, wniosek w tej sprawie nieoczekiwanie prezydent wycofał. W piśmie, z dzisiejszą datą, kierowanym do przewodniczącej Rady Miejskiej Alicji Konopki poprosił o zdjęciu punktu z porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej. 
- Powyższe podyktowane jest koniecznością dopracowania kwestii regulujących sprzedaż napojów alkoholowych w mieście w szerszym zakresie, m.in. w kontekście funkcjonowania klubokawiarnii w Hali Kultury na Starym Rynku – napisał we wniosku wiceprezydent Andrzej Stypułkowski.

Prezydent znowu chce zwiększyć liczbę sklepów z alkoholem w Łomży. Do Rady Miejskiej trafi wniosek w sprawie zmiany uchwały określającej liczbę koncesji na handel mocnymi alkoholami. Koncesji dla sklepów z wódkami i winami miałoby przybyć 40 – po 20 w każdej z grup. Dziś jest ich po 50. Za zwiększeniem liczby sklepów z alkoholem w mieście opowiedziała się już Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ciekawostką jest fakt, że żaden z członków tej Komisji nie odważył się zagłosować przeciwko.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę