Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 czerwca 2024 napisz DONOS@

Była poseł w (skrywanej) Radzie Nadzorczej MPWiK

Główne zdjęcie
Bernadeta Krynicka podczas odbierania dyplomu MBA

Na urzędowe potwierdzenie tej informacji trzeba było czekać dwa tygodnie. Tyle Urząd Miejski potrzebował, aby odpowiedzieć na pytanie czy prawdą jest, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał byłą poseł Bernadetę Krynicką do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży? Powołał wraz z całą „nową radą”, ale jej składu nie ujawniono.

- W maju 2020 r. zakończyła się kadencja Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, w związku z czym Zgromadzenie Wspólników powołało nową radę, w skład której wchodzą osoby spełniające określane przepisami warunki, w tym Bernadeta Krynicka – przekazał Łukasz Czech z ratusza w odpowiedzi na pytania zadane dwa tygodnie temu. 
Miejski urzędnik nie ujawnił składu osobowego nowej RN MPWiK. Nie ma jej także w Biuletynie Informacji Publicznej miejskiej spółki, ani Urzędu Miejskiego. 

Była poseł PiS Bernadeta Krynicka spełnia „określane przepisami warunki”, aby zasiadać w Radach Nadzorczych spółek miejskich, a nawet Skarbu Państwa, bo na początku roku zdobyła dyplom Master of Business Administration. Studia MBA dla lokalnych VIP-ów zorganizowała Uczelnia Jańskiego w Łomży. Większość studentów otrzymała tzw. „bony edukacyjne” z ratusza, których wartość pokrywała niemal 90%  kosztów. Od ponad roku prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie chce przekazać listy osób, którym przyznano bony edukacyjne na sfinansowanie tych studiów. Dopiero w trakcie rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku, przekazał nam ilu osobom przyznano bony. Do grudnia ubiegłego roku otrzymać je miało 85 osób.

Także Uczelnia Jańskiego nie bardzo chce się chwalić prestiżowymi studiami i swoimi absolwentami MBA. Na pierwszą uroczystość rozdania dyplomów MBA nie zaproszono żadnych mediów, a nasza wizyta na sali była zaskoczeniem dla wielu. Kilka miesięcy temu, już w czasie stanu epidemii koronawirusa, studia te ukończyła druga  grupa „bonowców”. Uczelnia, ani jej rektor nie odpowiadają na żadne pytania w tej sprawie. Wśród  „nowych” absolwentów mają być m.in. radni miasta Łomża: Artur Nadolny, Mariusz Tarka i Zbigniew Prosiński. Dyplom MBA miała zdobyć także była wiceprezydenta Łomży, a obecna zastępca dyrektora oddziału ARiMR, Agnieszka Muzyk. 

O tym, że dyplom MBA z Jańskiego jest przepustką do władz miejskich spółek  świadczyć może, poza powołaniem byłej poseł Bernadety Krynickiej od RN MPWiK, także powoływanie przez prezydenta innych absolwentów tych studiów. Piotr Pawłowski w lutym został powołany przez Mariusza Chrzanowskiego do Rady Nadzorczej nowej miejskiej spółki MPK (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji). W kwietniu zaś – jak teraz przyznał Łukasz Czech z ratusza - prezydent powołał  Karola Miśkiewicza do Rady Nadzorczej MPEC czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Także to powołanie nie zostało odnotowane dotychczas w BIP miejskiej spółki. 

zobacz: „Nikt nie oblał”. Dyplomy MBA dla VIP-ów w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę