Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Samorządowcy z krzyżami

Główne zdjęcie
Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski odznacza samorządowców Brązowymi Krzyżami Zasługi (fot. PUW Białystok)

Dziewiętnastu samorządowców z gmin wiejskich województwa podlaskiego otrzymało państwowe odznaczenia przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wśród uhonorowanych Krzyżami Zasługi znaleźli się wójtowie gminy Łomża, Śniadowo i Mały Płock. Najwyższe z odznaczenie otrzymał Antoni Lewandowski inspektor w Urzędzie Gminy Kolno.

Złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi w poniedziałek wręczał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Odznaczenia prezydent RP przyznał na wniosek Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Święto jest obchodzone 27 maja - w rocznicę zorganizowania w 1990 roku pierwszych wyborów samorządowych w Polsce. Były to jednocześnie pierwsze w pełni wolne wybory w III RP.
- 27 maja 1990 roku - to był moment szokujący, obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Słowo „samorządność” przetrwało w gminach, miastach do dnia dzisiejszego, ale reforma nic nie znaczy bez ludzi zaangażowanych w pracę w samorządzie przez te wszystkie lata - to radni, sołtysi, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci - podkreślał Grzegorz Jakuć, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał m.in.: Antoni Lewandowski inspektor w Urzędzie Gminy Kolno.

Srebrnymi Krzyżami Zasługi prezydent odznaczył m.in.: wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa, wójta Gminy Mały Płock Józefa Dymerskiego oraz radnego Rady Miejskiej w Szepietowie Jana Ołdakowskiego

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali wójt Gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski, wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter i przewodniczący Rady Miejskiej w Czyżewie Witold Sienicki.

zobacz: Wójt odznaczona

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę