Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dojazd do Starego Rynku będzie jeszcze trudniejszy

Główne zdjęcie
Prace przy Starym Rynku

Od kilku miesięcy utrudniony jest dojazd do Starego Rynku i znajdującego się tu np. Urzędu Miejskiego. To za sprawę remontów dwóch głównych ulic prowadzących do historycznego centrum miasta – Giełczyńskiej od południa i Rządowej z północnego-zachodu. Można dojechać tu ul. Senatorską i Woziwodzką, ale od poniedziałku będzie można tylko Woziwodzką, bo na skrzyżowanie Senatorskiej z Giełczyńską wejdą archeolodzy.

Prace przy Starym Rynku
Prace przy Starym Rynku

Pod koniec kwietnia, w trakcie prac drogowców przy remoncie ulicy Giełczyńskiej na odcinku od skrzyżowania z Dworną do skrzyżowania z Senatorską odkryto stare kamienne fundamenty i m.in dwie studnie dębowe. 

zobacz: Dwie studnie dębowe na wodę sprzed kilkuset lat

W związku z odkryciami prace budowlane należało wstrzymać i zarządzono wykonywanie ratowniczych badań archeologicznych. Te rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Mają potrwać trzy tygodnie - do 5 czerwca 2020 roku. W związku z nimi zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Giełczyńskiej i Senatorskiej, a dojazd do Starego Rynku od strony ul. Sikorskiego będzie możliwy jedynie ul. Woziwodzką.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę