Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dyr. Modzelewski: pracownik hostelu nie był narażony na zarażenie wirusem

Główne zdjęcie
Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR w Łomży

Obsługę izolatorium ma zapewnić szpital nie MOSiR – twierdzi Andrzej Modzelewski, dyrektor miejskiej placówki, w której hostelu wojewoda wyznaczył izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Wczoraj przywieziono tu pierwszego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem. Pracownicy są przerażeni, bo przyjmował ją jeden z nich. - Pracownik Hostelu, który był obecny podczas przybycia pacjenta nie był narażony na zarażenie wirusem – przekonuje dyrektor Modzelewski.

Przypomnijmy w sobotnie popołudnie gruchnęła wieść, że wojewoda podlaski wskazał w znajdującym się przy ul. Zajazd w Łomży hostelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  izolatorium dla osób chorych na Covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby i dla oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa, którzy nie mogą  być izolowani w swoich domach.  W poniedziałek przywieziono tu pierwszą pacjentkę, u której potwierdzono zakażenie. 
- Pracownicy są przerażeni. Nie wiedzą co robić, jak się zachować, dyrekcja nie podjęła żadnych kroków, aby ich zabezpieczyć czy przygotować na to – przekazywała wczoraj jedna z osób pracujących w MOSiR Łomża. Boją się, że przez „pierwszy kontakt”, który już się odbył, groźny wirus może być rozniesiony wśród nich wszystkich i ich rodzin.  Klucze do pokoju, w którym chora kobieta ma odbywać izolację, wydawał jej pracownik, który – jak twierdzą inni pracownicy miejskiej placówki - nie był w żaden sposób zabezpieczony przez kontaktem z zakażoną osobą.   
- Pracownik Hostelu, który był obecny podczas przybycia pacjenta nie był narażony na zarażenie wirusem. Przebywał przez około 4 sekund w odległości powyżej 4 metrów jak również wyposażony był we wszystkie środki ochrony takie jak maseczka ochronna, rękawice jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji – napisał nocą dyrektor Andrzej Modzelewski w odpowiedzi na nasze pytania. - Po przekazaniu obiektu obsłudze szpitala pracownik MOSiR opuścił hostel – zapewnia Modzelewski twierdząc, że Sanepid potwierdził fakt, że pracownik w takim wypadku nie miał możliwości zarażenia się wirusem i nie wymaga kwarantanny.

Pracownicy MOSiR, z którymi rozmawialiśmy dziś rano, twierdzą, że to nie jest prawdą. Gdy karetka przywiozła kobietę pracownik hostelu był tą sytuacją zaskoczony. Gdy wydawał jej klucz do pokoju (podał, a nie rzucał – zaznaczają), nie miał środków ochrony osobistej i, jak twierdzą pracownicy MOSiR,  przez kilka kolejnych godzin był w tym samym obiekcie. Po przywiezieniu do hostelu pierwszej zakażonej pacjentki pracownicy mieli jeszcze wynosić z recepcji hotelu urządzenia, komputer i meble.    

Na pytanie czy pracownicy MOSiR zostali poinformowani o przekształceniu hostelu w izolatorium i poinstruowani jak mają się zachowywać? dyrektor Modzelewski odpisał, że „o ostatecznej decyzji Wojewody o utworzenia izolatorium w Hostelu poinformowany został dopiero w sobotę”.
-Tego samego dnia doszło też do spotkania Dyrektora Szpitala z dyrektor MOSiR  podczas którego dyrektor MOSiR został poinformowany o szczegółach funkcjonowania izolatorium w obiekcie należącym do Ośrodka – napisał Modzelewski dodając, że umowa po szczegółowym opisaniu została podpisana dopiero w poniedziałek 6 kwietnia, w tym dniu został też przywieziony pierwszy pacjent. - Wszyscy pracownicy MOSiR niezwłocznie zostali poinformowaniu o tej sytuacji. Część z nich została przekierowana do pracy na innych obiektach pozostali zostali wysłani na zaległe urlopy. 

Dyrektor Andrzej Modzelewski zapewnia, że wszyscy pracownicy MOSiR  wyposażeni zostali w maseczki ochronne, rękawice jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji.
- Dla dyrektora mydło i woda to jest to samo co środek dezynfekujący – komentuje jeden z pracowników.

zobacz: Pierwszy pacjent w izolatorium MOSiR. „Pracownicy są przerażeni”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę