Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

MBA w Jańskim przepustką do Rady Nadzorczej MPK

Główne zdjęcie
Piotr Pawłowski

Wreszcie ujawniono skład Rady Nadzorczej nowej miejskiej spółki MPK, w którą przekształcany jest dotychczasowy zakład budżetowy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Potwierdzają się plotki - dwóch z trzech członków gremium powołanego przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, prawo do zasiadania w Radach Nadzorczy uzyskało zdobywając dyplom Master of Business Administration w Uczelni Jańskiego w Łomży. Większość studentów to lokalne VIP-y, którzy studiowali za pieniądze z bonów edukacyjnych dzielonych w ratuszu.

Katarzyna Modzelewska
Katarzyna Modzelewska

Przypomnijmy przed tygodniem Janusz Nowakowski, dotychczasowy dyrektor MPK w Łomży przyznał, że został powołany przez Radę Nadzorczą MPK sp. z o.o. na prezesa spółki.  (zobacz: Prezes Nowakowski) Skład Rady Nadzorczej, która powołała Nowakowskiego, póki co był utrzymywany w tajemnicy, choć w tej sprawie do ratusz wystąpiliśmy kilka dni przed ujawnieniem się Nowakowskiego. Dopiero wczoraj Łukasz Czech z ratusza przesłał nazwiska powołanych przez prezydent Chrzanowskiego członków. 

Przewodnicząca RN spółki MPK została Jolanta Piszczatowska-Karwowska. To absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, która prowadzi Kancelarię Adwokacką w Wysokiem Mazowieckiem. 

Zastępcą przewodniczącego RN jest Piotr Pawłowski. To – jak podaje Czech - członek zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem Brązowym za długoletnią służbę na rzecz Spółdzielczości. O tym Czech nie napisał, ale Pawłowski jest także członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży oraz przewodniczącym Rady Osiedla nr 11 w Łomży.  

Trzecim członkiem RN MPK i jej sekretarzem została Katarzyna Modzelewska. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, ekspert w Komisjach oceny projektów w ramach Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, Programu Rządowego ASOS, Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, ekspert zewnętrzny przy ocenie wniosków o dofinansowanie przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Powyższe osoby spełniają wymagania formalno – prawne dotyczące udziału w Radzie Nadzorczej spółki komunalnej oraz posiadają uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek, czyli wykształcenie prawnicze lub ukończone studnia Master of Business Administration – przekazuje Łukasz Czech z ratusza. 

Każdy ze studentów studiów MBA w Uczelni Jańskiego musiał zapłacić 8 900 zł, ale ci którzy otrzymali unijne bony, ze swojej kieszeni wykładali tylko niewielką część. Przyznawany m.in. przez ratusz unijny bon edukacyjny wynosił 7920 zł. Od blisko roku prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie chce przekazać listy osób, którym przyznano bony edukacyjne na sfinansowanie studiów MBA w Jańskim. Dopiero w trakcie rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku, przekazał nam ilu osobom przyznano bony. Okazuje się, że do 20 marca 2019 roku bony edukacyjne przyznano dla 59 osób. Na początku czerwca 2019 roku studentów z bonami było już 74, a w połowie grudnia 2019 roku aż 85. 

W styczniu pierwsza grupa tych studentów odbierała dyplomy. Zobacz: „Nikt nie oblał”. Dyplomy MBA dla VIP-ów w Łomży

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę