Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Prezes Nowakowski

Główne zdjęcie
Janusz Nowakowski, został prezesem nowej miejskiej spółki MPK

Trwają prace nad przekształceniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Zakład Budżetowy w spółkę. Okazuje się, że prezesem piątej miejskiej spółki został Janusz Nowakowski, dotychczasowy dyrektor MPK, ale Rada Nadzorcza, która wybrała go na prezesa jest... tajna.

Łomżyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji od pół wieku wozi autobusami mieszkańców Łomży i najbliższej okolicy. Póki co działa jako zakład budżetowy Łomży. Wiosną ubiegłego roku Rada Miejska wyraziła zgodę na przekształcenie MPK ZB w spółkę miejską. Jak przekonywano „formuła zakładu budżetowego już się wyczerpała” , a przekształcenie w spółkę stworzy możliwości rozwoju MPK. Zgodnie z uchwałą pracownicy MPK Zakładu Budżetowego, jego mienie, czy zobowiązania, automatycznie przechodzą do Spółki. Przekształcenie ma nastąpić na przełomie lutego i marca tego roku. Okazuje się, że został już zawiązana miejska spółka MPK „w organizacji”, która ma swoje władze. Jej prezesem został Janusz Nowakowski, dyrektor MPK od 2012 roku. 
- Zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej zarząd jest jednoosobowy, w osobie prezesa – mówi Janusz Nowakowski. 
O składzie osobowym Rady Nadzorczej, ktora go wybrała, prezes Nowokowski nie chce się wypowiadać. Twierdzi, że nie ma do tego upoważnienia. Podaje jedynie, że Radę Nadzorczą powołał prezydent Łomży, że liczy ona trzy osoby i odpowiadając na pytanie dziennikarza podawał, że w jej składzie nie ma wiceprezydenta miasta.   

Aurę tajemniczości wokół gremium, które ma nadzorować działania piątej miejskiej spółki, utrzymuje także prezydent Łomży i Urząd Miejski. W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy oficjalnie w Kancelarii Prezydenta Miasta Łomża: czy prawdą jest, że prezydent powoła Radę Nadzorczą spółki MPK?  Pytaliśmy o to, kto wszedł w jej skład i jakie są kompetencje tych osób? Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.
Z nieoficjalny informacji wynika, że wśród członków Rady Nadzorczej MPK mają być absolwenci studiów MBA Uczelni Jańskiego w Łomży. Wśród odbierających w styczniu tego roku dyplomy był MBA był także obecny prezes MPK Janusz Nowakowski.  (zobacz: „Nikt nie oblał”. Dyplomy MBA dla VIP-ów w Łomży)
Od blisko roku prezydnet Łomży Mariusz Chrzanowski nie chce przekazać listy osób, które z łomżyńskiego ratusza otrzymały bony edukacyjne na sfinansowanie tych studiów. Decyzję prezydenta w tej sprawie uchyliło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku już dwukrotnie stwierdził, że organ dopuścił się bezczynności. Jedno z tych orzeczeń jest prawomocne, drugie prezydent zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę