Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ponad 50 osób zwolnionych z Tesco

Podano datę likwidacji hipermarketu Tesco w Łomży. Sklep mieszczący się w Galerii Veneda przy ul. Zawadzkiej zostanie zlikwidowany 30 kwietnia. Pracę mają stracić 52 osoby. Hipermarket Tesco jest największym najemcą w Galerii Veneda i największym sklepem w mieście. Pierwsze informacje o problemach z osiąganiem zakładanych wyników finansowych Tesco w Łomży, pojawiły się już w 2016 roku. W ubiegłym roku sklep znacząco ograniczył oferowany asortyment i powierzchnię hali sprzedaży.

Oficjalne informacje o planach zamknięcia hipermarketu Tesco w Łomży pojawiły się dokładnie miesiąc temu. Brytyjska sieć przesłała wówczas związkom zawodowym informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w związku z likwidacją kolejnych 5 sklepów w Polsce. W skali całego kraju pracę straci maksymalnie 304 osoby zatrudnione na stanowiskach podstawowych oraz do 76 osób piastujących stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami. Na liście likwidowanych sklepów był także „CH Łomża, ul. Zawadzka 38,18-400 Łomża”. To adres sklepu w Galerii Veneda. 

W związku z planami likwidacji sklepu w Łomży brytyjska sieć zobowiązana była przekazać do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłoszenie zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych w Łomży. W zgłoszeniu tym podano także datę likwidacji sklepu. Okazuje się, że hipermarket Tesco w Galerii Veneda zostanie zlikwidowany z dniem 30 kwietnia 2020 roku. W związku z tym zgłoszono zamiar zwolnienia 52 osób w ramach zwolnień grupowych.

Póki co nie wiadomo kto zajmie miejsce po Tesco w Galerii Veneda.
- Zwolniona powierzchnia zostanie podzielona i wprowadzą się na nią sklepy wiodących marek – zapowiadał w styczniu przedstawiciel firmy EPP, czyli właściciela Galerii Veneda. 

zobacz: Kto zastąpi Tesco w Venedzie?

Bezrobotnych mniej i więcej
Tymczasem, jak podał PUP, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w końcu stycznia 2020 roku wyniosła 3352 osoby. To najniższa od 1991 roku liczba bezrobotnych odnotowana na koniec stycznia. Była niższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec stycznia 2019 roku o 324 osoby, ale jednocześnie wyższa o 312 osób tj. 10,3% niż na koniec grudnia 2019 r.
W styczniu do PUP w Łomży zgłosiło się 594 bezrobotnych, a wyrejestrowano 282 bezrobotnych. W tej grupie było 135 którzy podjęli pracę. To, jak wyliczają urzędnicy zatrudniaka, o 56 mniej niż w grudniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę