Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kto zastąpi Tesco w Venedzie?

Główne zdjęcie
Mapa najemców w Galerii Veneda. Hipermarket Tesco zajmuje ok. 1/3 jej wielkości.

- Zwolniona powierzchnia zostanie podzielona i wprowadzą się na nią sklepy wiodących marek – zapowiada przedstawiciel firmy EPP, czyli właściciela Galerii Veneda. O tym, że w najbliższym czasie będzie zamykany działający w Łomży tu hipermarket Tesco poinformowała kilka dni temu Tesco (Polska) zawiadamiając związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych pracowników. Sklep w Łomży znalazł się na krótkiej liście pięciu hipermarketów przeznaczonych do zamknięcia. Właściciel Galerii Veneda już poszukuje najemców na zwalnianą powierzchnię.

Galeria Veneda przy ul. Zawadzkiej w Łomży została oddana do użytku w 2013 roku. Zbudowała ją firma Echo Investnet. Obiekt ma 40 000 m2 powierzchni całkowitej, w tym ponad 15 000 m2 powierzchni najmu i jest największym tego typu w mieście. Znajdujący się w niej hipermarket Tesco był od samego początku największym najemcą. Zajmuje powierzchnię ok. 1/3 Galerii Veneda  i przez 7 lat był największym sklepem w Łomży. Pogłoski o problemach z osiąganiem zadowalających wyników finansowych Tesco w Łomży pojawiały się już wcześniej, a w ubiegłym roku sklep znacząco ograniczył oferowany asortyment i powierzchnię hali sprzedaży. W piątek 10 stycznia 2020 roku NSZZ Solidarność Tesco poinformowała, że otrzymała od władz spółki pismo z zawiadomieniem ws. zwolnień grupowych. Jak napisano w nim „przyczyną zwolnień grupowych jest zamknięcie sklepów formatu Compact Hipermarket” w pięciu lokalizacjach. Na liście jest także CH Łomża, ul. Zawadzka 38. Kiedy dokładnie miałoby nastąpić zamknięcie sklepu Tesco w Łomży, na razie nie wiadomo.
- Termin zakończenia działalności hipermarketu może zostać podany przez właściciela sieci – odpowiada na nasze pytania przedstawiciel firmy EPP, czyli właściciela Galerii Veneda.
Spółka ta przejęła łomżyńską galerię od Echo Investment, wraz z kilkunastoma innymi tego typu obiektami, w połowie 2016 roku. Już poszukuje nowych najemców powierzchni, którą dotychczas zajmuje hipermarket Tesco. 
- Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z nowymi najemcami, a więcej szczegółów będziemy mogli podać w ciągu najbliższych tygodni – podaje przedstawiciel właściciela Galerii Veneda. 
Z jego wypowiedzi wynika, że w Venedzie nie będzie innego podobnego wielkością hipermarketu, który zastąpiłby Tesco. - Zwolniona powierzchnia zostanie podzielona i wprowadzą się na nią sklepy wiodących marek. Dzięki poszerzeniu listy o najemców z ofertą specjalistyczną, goście Galerii Veneda mogą spodziewać się jeszcze lepszych doświadczeń zakupowych – dodaje przedstawiciel firmy EPP. 

Poza sklepem w Łomży Tesco ma zamknąć także hipermarkety we Wrocławiu, Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim i Bełchatowie.  Pracę w nich straci w sumie ok. 380 osób. 

zobacz: Zlikwidują Tesco w Venedzie


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę