Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Brakuje milionów na remont Filharmonii

Główne zdjęcie
wizualizacja budynku Filharmonii po remoncie

Nieco ponad 17 milionów i 18 i pół miliona złotych – na tyle wycenili przedsiębiorcy prace przy adaptacji sali widowiskowej dawnego Urzędu Wojewódzkiego na potrzeby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Ciągnące się od niemal 6 lat prace pochłonęły dotychczas 4 i pół miliona złotych, ale przedstawione dziś oferty na dokończenie tych prac są niemal dwa razy wyższe niż środki jakimi dysponuje budżet miasta. Miejscy urzędnicy przed otwarciem kopert z ofertami poinformowali, że władze na zadanie przeznaczają 9,8 mln zł.

Zbudowana na początku lat 80-tych ubiegłego wieku sala widowiskowa wraz z zapleczem, foyer i tzw. łącznikiem pomiędzy nią a biurowcem dawnego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży, siedzibą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego jest od 2007 roku. Przejmując budynek za darmo władze miasta zapowiadały jego gruntowny remont. Ten rozpoczął się w 2013 roku i ze względu na wysokie koszty prowadzony jest etapami. Na prace projektowe i remontowe budynku dotychczas wydano ponad 4 miliony 492 tysiące złotych. Część tych pieniędzy – niespełna 1,7 mln zł - pochodziła z dotacji pozyskiwanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które od ubiegłego roku jest obok miasta współprowadzącym łomżyńską Filharmonię. Pod koniec lutego MKiDN poinformowało o przyznaniu Łomży dalszego dofinansowania do modernizacji budynku Filharmonii. W ciągu dwóch lat ministerstwo ma przekazać na ten cel 3,2 mln zł. Uwzględniając te ministerialne pieniądze  władze miasta ogłosiły już drugi w tym roku przetarg na wyłonienie wykonawcy dalszego ciągu  przerwanych w ubiegłym roku prac. Oferty złożyły te same firmy, co poprzednio – MK-BUD i MERX z Białegostoku. Ich ceny są niższe niż poprzednio, ale nadal znacznie przekraczają miejskie środki – 9,8 mln zł. MK-BUD zaoferował dokończenie remontu budynku Filharmonii za nieco ponad 17 mln zł, a MERX chce za to 18,5 mln zł.

W zakres potencjalnego zlecenia mają wchodzić roboty budowlane wewnętrzne i na zewnątrz budynku oraz technologia widowiskowa, wyposażenie budynku i zagospodarowanie terenu działki. 

Obie firmy zadeklarowały gotowość zakończenia prac do 2 listopada 2020 roku. Niemniej wobec tak wysokiej różnicy pomiędzy wycenami ratusza a firm jest mało prawdopodobne rozstrzygnięcie tego przetargu.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę