Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Mieszkańcy Senatorskiej 7 bez wody?

Od pierwszego września mieszkańcy kamienicy przy ulicy Senatorskiej 7 w Łomży najprawdopodobniej nie będą mieli bieżącej wody. "W dniu 1 września nasze dzieci pójdą na piękną uroczystość brudne" - mówi lokatorka kamienicy Małgorzata Ostrowska. Decyzję o odłączeniu dopływu wody do mieszkań w kamienicy podjęła właścicielka budynku Bogumiła Cholewicka, która prośbę taką skierowała do MPWiK już pod koniec maja. Powodem jest fakt, iż mieszkańcy kamienicy nie płacą za czynsz.

Wyjątek stanowią dwie starsze kobiety, pozostałe 5 rodzin nie chce zgodzić się na nową stawkę czynszu 4 zł 80 gr za metr kwadratowy.
"Ja mam dochodu przy trójce dzieci 640 złotych. Aby zapłacić czynsz i wszystkie media, musiałabym wydać 433 złote i do życia nie zostaje nic. Skąd my weźmiemy te 4,80 zł za metr? Nas po prostu nie stać" - żali się Ostrowska.

Jest jednak szansa, że 1 września w kranach mieszkańców kamienicy nie będzie sucho. Warunek jest jeden - muszą oni zgodzić się na ustaloną przez właścicielkę stawkę czynszu. A już teraz zaległości mieszkańców za samą wodę sięgają 3,5 tys złotych. Lokatorzy Senatorskiej 7 póki co płacić nie chcą i zapowiadają, że swoją sprawę przedstawią łomżyńskim radnym na sesji rady miasta. Posiedzenie rajców ma odbyć się w najbliższą środę – na dzień przed 1 września.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę