Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Kolonii.

Młodzież z diecezji łomżyńskiej przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży. Do Kolonii pojedzie ponad 220-stu młodych przedstawicieli wszystkich łomżyńskich dekanatów. Zanim młodzież dotrze do Kolonii, gościć będzie u niemieckich rodzin w diecezjach Mainz i Würzburg.

“Młodzież do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży przygotowywała się w dwóch wymiarach – duchowym i materialnym ” - mówi ks. Jacek Czaplicki z diecezjalnego biura organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. 3 razy w ciągu roku odbyły się spotkania formacyjno-przygotowawcze przyszłych uczestników ŚDM. “Materialne zaopatrzenie związane jest z wymogami niemieckich organizatorów” - mówi ks. Czaplicki. Każda osoba jadąca do Kolonii musi posiadać tzw. pakiet polski i niemiecki. Pierwszy zawiera koszulki, płyty CD, przewodniki pielgrzyma i identyfikatory. Niemieccy organizatorzy przekażą młodym ludziom m.in. talony na posiłki, bilety do przejazdu komunikacją miejska i łyżki. Łomżyńska grupa planuje wyjechać 10 sierpnia o godz. 17-00 – tuż po Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, którą odprawi dla młodych bp łomżyński Stanisław Stefanek. Młodzież zmierzać będzie do niemieckich diecezji Mainz i Würzburg, gdzie chce odpocząć przez kilka dni. Do Kolonii Łomżanie dotrzeć chcą 15 sierpnia po południu.
“Cieszy nas zwłaszcza spotkanie z blisko milionem młodych ludzi, którzy mają przyjechać do Kolonii” - mówi ks. Jacek Czaplicki. “Nadzieje budzi też spotkanie z dwoma piepieżami” - dodaje opiekun młodzieży. Zdaniem kapłana, który cytuje słowa niemieckich organizatorów, na Światowych Dniach Młodzieży pojawi się papież z niemieckiej ziemi i polski papież ...z nieba.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę