Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Młodzi bez pieniędzy

Jedenastu młodych pracowników, którym pracodawca nie wypłacał pensji wykryli inspektorzy Okręgowej Inspekcji Pracy w Łomży. Nierzetelny pracodawca tłumaczył, że wypłaty młodzi nie dostali, bo on nie otrzymał na nich refundacji. Zdaniem Piotra Latała rzecznik prasowy Okręgowej Inspekcji Pracy w Białymstoku niestety w wakacje praca młodych za darmo nie jest rzadkością.

O ile młodzi zostali w zakładach zatrudnieni na umowę o pracę z wyegzekwowaniem należności – choć z opóźnieniem, większych problemów nie ma, to dużo gorzej sytuacja ta wygląda gdy pracują na czarno. Sytuacje pogarsza także fakt, że osoby takie do OIP zgłaszają się za zwyczaj gdy przestaja pracować. Piotr Latała podkreśla, że dużo łatwiej udowodnić, nierzetelnemu pracodawcy nielegalne zatrudnienie gdy praca jest wykonywana, dlatego inspektorzy zachęcają takich pracowników od informowania Inspekcji Pracy o nieprawidłowościach.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę