Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Cztery razy Radziłów

Radziłów – niewielka miejscowość oddalona o 35 km od Łomży – stała się tematem sesji czterech łomżyńskich fotografików. Efekt ich pracy można oglądać w Galerii pod Akadami przy Starym Rynku w Łomży. W piatkowy wieczór otwarto tu wystawę pt. „4 spojrzenia na Radziłów”. Każdy z autorów - Zdzisław Folga, Przemysław Karwowski, Mariusz Syperek i Leszek Truskolaski - prezentuje na niej indywidualny zestaw fotografii, będący osobistą i odmienną opowieścią o tym inspirującym miejscu, o urokliwej i ginącej prowincji, o czasie i przemijaniu.

od lewej: Przemysław Karwowski, Mariusz Syperek, Leszek Truskolaski, Roman Borawski, Zdzisław Folga.
od lewej: Przemysław Karwowski, Mariusz Syperek, Leszek Truskolaski, Roman Borawski, Zdzisław Folga.

W pracach Mariusza Syperka stary Radziłów to tło portretów młodej dziewczyny. Zdzisław Folga w swoich pracach uchwycił klimat przemijania, nostalgii. W czasach pośpiechu takie zatrzymanie się to doświadczanie życia. Leszek Truskolaski pokazuje współczesny Radziłów z jego architekturą, pomieszanie drewna i kamienia, teraźniejszości i historii. Przemysław Karwowski nawiązuje zaś do skomplikowanej historii zarówno Radziłowa ale i wielu okolicznych miasteczek. Krew na pieńku może być różnie kojarzona, ale w zderzeniu z figurką bez głowy nabiera dodatkowego znaczenia.

Wystawa prezentowana będzie do połowy lipca

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę