Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

PRI upadło

Główne zdjęcie
Budynek PRI
- ul.Polowa 22 w Łomży

Sąd ogłosił upadłość Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji w Łomży. To jedna z dwóch państwowych firm w mieście. PRI upadło, bo nie było w stanie płacić swoich zobowiązań na bieżąco – wyjaśnia Antoni Stokowski dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Przedsiębiorstwo działało w branży budowniczej, a jego podstawowa działalność ograniczała się do sprawowania nadzoru przede wszystkim przy budowie łomżyńskiego szpitala i nowego sądu. Ostatnio firma zatrudniała cztery osoby i praktycznie nic nie robiła, a na domiar złego komornik zablokował jej konta.

W opinii sądu firma kwalifikowała się do postawienia jej w stan upadłości i tak też się stało.

PRI ma zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a do tego dłużna jest około 50 tysięcy złotych byłemu dyrektorowi. W ubiegłym roku został on zwolniony z pracy w ramach rzekomej kary za przegrany proces sądowy z wykonawcą inwestycji prowadzonej przez PRI w łomżyńskim szpitalu. Zamierzona kara okazała się jednak bardziej nagrodą. Były dyrektor poszedł do sądu pracy i wygrał.
Dodatkowo sięgające kilkuset tysięcy złotych roszczenia wobec firmy wysuwa także łomżyński szpital, który wypłacił ponad milion złotych zasądzonej kary, a którą miał ponieść solidarnie z PRI. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski podkreśla, że szpital domaga się od PRI zwrotu połowy wypłaconej kwoty.

W 2002 roku służby wojewody kapitał łomżyńskiego PRI oszacowały na 199 tys zł. Jedynym istotnym jego składnikiem jest zabytkowy budynek siedziby firmy przy ul. Polowej 22 w Łomży.
To trzy kondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 600 metrów kwadratowych wraz z dużą działką.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę