Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Pojadą na Mistrzostwa Europy i Świata

Łomżyńscy tancerze pojadą na Mistrzostwa Europy i Świata w kategoriach Urban Street Hip Hop. Podczas odbywających się w weekend w Inowrocławiu zawodów aż siedmiokrotnie walczyli prawo startu w mistrzostwach. - To niebywały sukces, ponieważ to był pierwszy start tancerzy z B.K.STEP w tak prestiżowych Mistrzostwach World Artistic Dance Federacion - podkreśla Marek Kisiel, który wspólnie z Krystianem Pielochem i Adrianną Rajkowską przygotowali grupy.

Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu spotkali się tancerze z całej Polski. Jak przekazuje Marek Kisiel w dwudniowych zmaganiach wzięło udział ok. 1 800 tancerzy reprezentujących ponad 50 szkół tańca z m.in. Wrocławia, Białegostoku, Warszawy, Kielc, Augustowa, Szczecina, Torunia, Włocławka,  Poznania, Gdyni, Sokołowa Podlaskiego, Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Radomia, Koszalina, Legionowa, Kłodawy, Sochaczewa, Tarnowa, Bydgoszczy i Krakowa. Gościem specjalnym imprezy i zarazem członkiem jury była medialna osobowość taneczna - Piotr Galiński. Znany z programu „Taniec z gwiazdami” juror, wybitny specjalista od tańca.
I w tym gronie świetnie spisali się młodzie tancerze z Łomży, którzy cztery razy stawali na podium, a w sumie wywalczyli aż siedem kwalifikacji na  Mistrzostwa Europy i Świata w kategoriach Urban Street Hip Hop:

 • 2 miejsce w kategorii formacje 12-15 lat B.K.Teamki
 • 2 miejsce w kategorii miniformacje 12-15 lat B.K.Team
 • 3 miejsce w kategorii miniformacje do 11 lat  B.K.Teamki
 • 3 miejsce w kategorii formacje powyżej 15-stu lat  Skrecz
 • 4 miejsce w kategorii duety 12-15 lat Wiktoria Kosmowska i Natalia Kisiel
 • 4 miejsce w kategorii solo do 11 lat Jeremiasz Cieniweicz
 • 5 miejsce w kategorii duety do 11 lat Kinga Niecewicz i Jeremiasz Cieniewicz

- Przez wiele tygodni, setki godzin spędzonych na sali przygotowywaliśmy, ćwiczyliśmy i udoskonalaliśmy wszystkie choreografie, które zaprezentowali nasi podopieczni – mówi Marek Kisiel. - Młodzież poświęcała swój wolny czas nawet w weekendy, żeby wszystko było dopracowane na ostatni guzik, a ich trud i ciężka praca została doceniona, czego efektem jest ogromne dla nas wyróżnienie.

Łomżyńscy hip hopowcy wystartowali w składzie:
Formacja Skrecz: Anna Dąbrowska, Ewelina Barcicka, Oliwia Pogorzelska, Joanna Grabowska, Klaudia Zabielska, Klaudia Zambrzycka, Daniel  Szabłowski, Kacper Zientarski, Krzysztof Palczewski, Sebastian Szabłowski, Cezary Choiński, Zbyszek Wilczyński, Michał Pankowski, Damian Zdrodowski i Piotr Pasterczyk.
Formacja B.K.Teamki: Jeremiasz Cieniewicz, Iga Andrzejczyk, Natalia Konopka, Nikola Borawska, Natalia Iwaniuk, Maja Dymczak, Julia Marcińczyk, Dominika Steczkowska, Julia Jakubiak, Nikola Waszczyszyn, Emilia Danowska, Kinga Niecewicz, Magda Zubrzycka, Paulina Rola, Wiktoria Kosmowska i Natalia Kisiel

Marek Kisiel dziękuje Wydziałowi Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży za wsparcie finansowe i pomoc w osiągnięciu kwalifikacji na Mistrzostwa Europy i Świata. 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę