Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
Tekst płatny

Muzyczna wiosna w Pikoterii

Herbaciarnia Pikoteria nie przestaje zaskakiwać. A dająca o sobie znać z każdym dniem coraz intensywniej wiosna to dobra okazja, by odwiedzić ten klimatyczny lokal z wyjątkową atmosferą i przepysznymi herbatami z całego świata. Będzie warto zajrzeć do Pikoterii tym bardziej, że już niebawem rozpocznie się tam seria niezwykle interesujących koncertów.

Już w najbliższy wtorek 7 kwietnia zagra tam i zaśpiewa Limboski, jeden z najciekawszych polskich artystów z kręgu szeroko rozumianej piosenki poetyckiej, awangardy i bluesa. Kolejne muzyczne wydarzenia to: tydzień z Pink Floyd, którego kulminacją będzie pełen niespodzianek specjalny koncert z utworami tej legendy progresywnego rocka, bluesowy wieczór z Robertem Wieczorkiem i Jackiem Perkowskim oraz poprzedzający Noc Muzeów koncert przebojowych piosenek retro w nowych opracowaniach.

W Pikoterii dobra muzyka rozbrzmiewa praktycznie non-stop, a muzyczne piątki czy sobotnie koncerty stały się już swoistą tradycją tego przesympatycznego lokalu. Tu zawsze, poza wspaniałą herbatą, kawą czy najróżniejszymi słodkościami, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy po prostu lubi posłuchać miłych melodii, czy też jest melomanem, rozkochanym w poetyckiej krainie łagodności, jazzie, bluesie czy rocku najwyższych lotów. Kolejna okazja do takich artystycznych doznań nadarzy się już 7 kwietnia, bowiem w Pikoterii wystąpi, używający pseudonimu Limboski, gitarzysta i wokalista Michał Augustyniak. Ten młody artysta zdobywa coraz większą popularność, śmiało podążając śladami Toma Waitsa, Nicka Cave'a, Roberta Johnsona, Macieja Maleńczuka czy Mariusza Lubomskiego, dodając do tego sporo od siebie, zwłaszcza w przewrotnych tekstach i łącząc klasykę z podejściem na miarę XXI wieku.
Równie klasycznie będzie w Pikoterii między 13. a 18. dniem kwietnia, kiedy to odbędzie się tydzień z Pink Floyd. Nie zabraknie wtedy licznych atrakcji dla fanów tej cenionej do dziś grupy, z przygotowanymi przez Roberta Bukowskiego pokazami koncertów, filmów dokumentalnych oraz seansami z muzyką odtwarzaną z przeżywających renesans popularności płyt winylowych, ale głównym punktem programu będzie sobotni koncert 18. kwietnia. Muzycy zespołu Polityka zagrają bowiem wtedy najpopularniejsze utwory Rogera Watersa i Davida Gilmoura, zarówno te najbardziej przebojowe, jak „Money” czy „Another Brick In The Wall part 2”, ale też rzadziej wykonywane czy mniej znane. Robert Wieczorek i Jacek Perkowski wystąpią też w głównej roli 8. maja, kiedy to w Pikoterii odbędzie się koncert „Wiara czyni bluesa”. Wypełnią go bluesowe standardy z Delty w akustycznych, sięgających do korzeni gatunku opracowaniach – ponadczasowe klasyki takich legend jak: Robert Johnson, John Lee Hooker, Skip James, Big Joe Williams, Muddy Waters i wielu innych. W Pikoterii nie zapomina się też o miłośnikach bardziej konwencjonalnych, ale też pięknych i ponadczasowych piosenek. Do takich osób adresowany jest koncert 15. maja.
Śpiewający gitarzysta Robert Wieczorek, pianista Grzegorz Sekmistrz i młody, utalentowany saksofonista Mateusz Kurkowski przygotowują na ten wieczór niepowtarzalny zestaw muzycznych evergreenów w urozmaiconych aranżacjach, piosenek starszych, jak i nieco nowszych, zarówno pamiętanych i lubianych do dziś, jak i niesłusznie pomijanych w stacjach radiowych.

Gra zespół POLITYKA

Koncert w Herbaciarni Pikoteria


A ponieważ Pikoteria tętni życiem na co dzień, a muzyczne i kulturalne wydarzenia są w niej nader częstym, niejako naturalnym zjawiskiem, zawsze warto, szczególnie przed weekendem, sprawdzić stronę herbaciarni: https://pl-pl.facebook.com/pikoteria ,żeby nie żałować później, że opuściło się coś ciekawego, odbywającego się tuż obok.

 

Herbaciarnia Pikoteria
Łomża, Al. J. Piłsudskiego 95
tel. 535 090 278535 090 278
pikoteria@gmail.com
Czynne codziennie: od 9.00 do 23.00
https://pl-pl.facebook.com/pikoteria

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę