Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Z prac Zarządu Głównego

4 grudnia 2003 r. prezydium Zarządu Głównego zajęło się przygotowaniami do 25. Walnego Zjazdu Delegatów. Określono zasady i tryb kontaktów Zarządu Głównego z oddziałami w trakcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej.

Określono też zestaw dokumentów, związanych z kampanią, jaki należy przekazać oddziałom. Wyrażono zadowolenie ze sprawnego i właściwego przebiegu spotkania jubileuszowego (45 lat TPZŁ) w centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II, oraz promocji rocznika nr 7 „Ziemia Łomżyńska”. Ustalono też, że druga edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie poświęcone Ziemi Łomżyńskiej zostanie rozstrzygnięta do końca grudnia 2003 r. 19 grudnia prezydium spotkało się w poszerzonym składzie na tradycyjnej Wigilii. Obok stałego składu uczestniczyły także panie: Donata Godlewska, Danuta Biedrzycka i Teresa Domurat. Postanowiono przesunąć termin rozstrzygnięcia (połowa marca) konkursu na prace magisterskie, ze względu na niewystarczającą ilość środków na nagrody dla laureatów. Ustalono, że 10 stycznia odbędzie się wspólna Wigilia członków TPZŁ oraz drużyny weteranów – harcerzy. ZG udzieli wsparcia finansowego. Po rozpatrzeniu tych zagadnień, uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. 31 grudnia prezydium Zarządu Głównego TPZŁ zajmowało się zagadnieniami związanymi z kontynuowaniem prac konserwatorskich na łomżyńskim cmentarzu. Postanowiono zlecić wykonanie specjalistycznych prac związanych z remontem nagrobków żeliwnych warszawskiej firmie ANTE-QUAM Janusza Mroza. Firma ta gwarantuje wysoką jakość, co udowodniła już wykonując trudne prace konserwatorskie dwóch nagrobków w roku 2003. Potwierdza to ocena wojewódzkiego konserwatora zabytków. 17 lutego 2004 r. prezydium ZG spotkało się z prezydentem Łomży Jerzym Brzezińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej, Janem Jarotą. Prezydent wysoko ocenił inicjatywy i działalność TPZŁ. „Jestem dumny, że mogę brać udział w waszych imprezach. Jest to najlepsze stowarzyszenie działające w interesie ocalania przeszłości naszego miasta”. Następnie omówiono przebieg konkursu na najlepsze prace magisterskie o Ziemi Łomżyńskiej. Wpłynęło 7 prac, jury pod przewodnictwem prof. Adama Dobrońskiego postanowiło wyróżnić trzy prace. Uhonorowanie laureatów nastąpi 16 marca. 26 i 27 lutego Zarząd Główny TPZŁ kontrolowany był przez Urząd Miejski pod kątem rozliczenia dotacji samorządu na bieżącą działalność. Kontrolujący nie wnieśli żadnych uwag, stwierdzając że cała finansowa działalność Towarzystwa przebiega prawidłowo i bez zastrzeżeń. Dotyczy to także działalności statutowej Towarzystwa, która także była poddana kontroli.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę