Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Silna złotówka - podlaskie traci

Blisko 80 milionów złotych straciło województwo podlaskie na przeliczaniu funduszów w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. To efekt mocnej złotówki i stale spadającego kursu Euro. 111 mln. Euro, które przeznaczono dla województwa podlaskiego dziś jest o 77 milionów złotych mnie warte niż w momencie gdy tę kwotę deklarowano. Najwięcej pieniędzy ze ZPORR-u ma otrzymać Łomża. W Sumie na sześć inwestycji jest to kwota niemal 20 mln złotych. Jak podkreśla Łukasz Czech z Biura Prasowego łomżyńskiego ratusza na niekorzystnym kursie Euro miasto nie traci, bo podpisywane z wojewodą umowy na przekazywanie europejskich dotacji zawierają kwoty w złotówkach.

Silna złotówka i słabe Euro w tym wypadku uderzała w administrację rządową. Niemniej jak się okazuje rząd znalazł sposób jak brakujące pieniądze znaleźć w samorządach. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa finansów prace w ramach ZPORRowskich inwestycji obłożono 22% stawką podatku Vat, a nie jak szacowały samorządy 7%. Miasto Łomża będzie musiało dopłacić z tego tytułu ponad 930 tys zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę