Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pijany radny najechał na karetkę pogotowia

Radny gminy Zambrów Leszek Tyszka staranował karetkę pogotowia i próbował zastraszyć jej ekipę. Policja potwierdziła - radny był pijany. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Na karetkę pogotowia najechał Volgswagen Golf. Okazało się, że kierowcą był radny gminy Zambrów Leszek Tyszka, który by załagodzić całą sprawę powoływał się na swoje nieformalne możliwości - mówi Jacek Dobrzyński z Biura Prasowego podlaskiej policji. „Kierowca ambulansu po konsultacji z załogą odmówił kategorycznie takiego załatwienia sprawy. Zdenerwowany właściciel Volkswagena wsiadł do auta, trzasnął drzwiami i odjechał w kierunku pobliskich bloków."

Tuż przed przybyciem drogówki sprowadził swoją żonę i wskazał ją jako kierującą pojazdem podczas kraksy. Zarówno lekarz sanitariusz jak i kierowca karetki zaprotestowali przeciwko takiej zamianie. Gdy policjanci sprawdzili trzeźwość sprawcy kolizji, okazało się, że jest pijany. Alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i nie dopuszczono do dalszego kierowania pojazdem. Próbował jeszcze zastraszyć załogę karetki i policjantów powołując się na swoje możliwość. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się policjanci z Zambrowa.

Radny za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu stanie przed sądem. Grozi mu też utrata mandatu radnego. Decyzję w tej sprawie podejmą radni gminy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę