Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Olimpiada teologiczna

84 uczniów z 28 szkół z całej diecezji łomżyńskiej bierze udział w diecezjalnych eliminacjach “XV Olimpiady Teologii Katolickiej”. To drugi etap ogólnopolskiej olimpiady. W styczniu w całym kraju odbyły się etapy szkolne. Jak podkreśla Janusz Kotowski Przewodniczący Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego Diecezji Łomżyńskiej celem Olimpiady, adresowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jest przybliżenie i pogłębienie tajemnicy Eucharystii zawartej w nauczaniu Kościoła. Hasło tegorocznej Olimpiady nawiązuje do zapowiedzianego przez Papieża Jana Pawła II roku Eucharystii: Eucharystia - źródłem i szczytem życia Kościoła.


Trzech uczniów z najlepszymi wynikami w etapie diecezjalnym przejdzie do ogólnopolskiego finału Olimpiady. Odbędzie się on 1 i 2 kwietnia w Diecezji Ełckiej. Tamtejsi laureaci: I, II i III miejsca wyjadą w pielgrzymkę do Rzymu. Poza tym najlepsi mają także zapewnione studia bez egzaminów. Dziesięciu olimpijczyków przyjmie Katolicki Uniwersytet Lubelski, a po trzech laureatów gotowi są przyjąć Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie i Wyższa Szkoła Filozoficzno–Pedagogiczna „Ignatianum” w Krakowie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę