Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Ludzie szukają pomocy

Blisko 2100 łomżyńskich rodzin w ubiegłym roku zgłosiło się do Miejskiego Ośrodka Pomocy. To nieco ponad 6 tys osób. Liczba podopiecznych porównywalna jest do tej w latach ubiegłych – twierdzi dyr Ośrodka, Janina Picewicz-Znosko. Podobne są też problemy, z powodu których mieszkańcy Łomży stają się klientami ośrodka. Większość z nich nie ma pracy - bo ma zbyt niskie kwalifikacje. Zdaniem dyr ośrodka, osoby z niskim wykształceniem mają znikome szanse na pracę.

Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Urzędem Pracy organizują więc pomoc dla długotrwale bezrobotnych.
W ubiegłym roku łomżyński MOPS zorganizował roboty publiczne dla około 30 podpiecznych. W tym roku za pieniądze, które przekazał Urząd Pracy, na roboty zostanie skierowanych o 10 osób mniej. Będą one pracować m.in. jako opiekunki domowe, część w gospodarce komunalnej, po 2 osoby pracować mają w Domu Pomocy Społecznej i Klubie Seniora.
Więcej o podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i potrzebach jakie ma współczesna rodzina – dzisiaj w programie o 21-30.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę