Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bp Stefanek: Odrobinę rozsądku przy szale “walentynek”...

O trzeźwość, rozsądek i przytomne decyzje apeluje Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny, Biskup Stanisław Stefanek. W przeddzień Dnia św. Walentego, czyli cieszących się ogromną popularnością w Polsce “walentynek”, Biskup zwrócił się do społeczeństwa o rozwagę przy uleganiu “szałom medialnym”. "14 lutego będziemy świadkami szału walentynkowego i niezliczonej ilości serduszek, a 15 lutego nasz Sejm powie “Możesz każde serce rozerwać, zniszczyć, tylko dlatego, że ono akurat stanęło ci na drodze ” - powiedział Biskup Stefanek. Ordynariusz łomżyński przyznał, że skojarzenie może być dla wielu głęboką nieprzyzwoitością, czy bolesnym zgrzytem – ale zmusza do zastanowienia się nad wartością życia.

Problem jest i to na wielu poziomach – powiedział Biskup Stanisław Stefanek.
Pierwszy - to problem prasowy, fakt medialny, nie kończące się dyskusje, także “na zamówienie”. Niestety znamy i taki mechanizm – podkreśla hierarcha - że wykorzystuje się czas antenowy czy nawet umysły dziennikarzy, ażeby reklamować różne postawy czy wręcz wytworzyć nacisk społeczny na świadomość ludzką i zachwalanie wolności, która by się wyrażała swobodą zabijania. To jedno z tych zadań, które się przydziela mediom – powiedział Biskup. Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Rodziny podkreśla, że jest też fakt parlamentarny. Wiadomo bowiem, że to nie tylko polski parlament, ale polski parlament pod naciskiem innych środowisk podejmuje ten temat. “(...) nasz Sejm wykonuje zalecenie gremiów: przede wszystkim Parlamentu Europejskiego” - powiedział w rozmowie Biskup Stefanek. Wyraził ubolewanie, że mamy zapóźnienia legislacyjne, tyle kłopotu ogólnonarodowego, ale z jakimś dziwnym uporem ustawa o świadomym rodzicielstwie wnoszona jest z powrotem do laski marszałkowski i na porządek obrad.
Najważniejszy jest jednak problem społeczny – jakim jest wg Biskupa – świadomość ludzka.
Zdaniem ordynariusza łomżyńskiego, powinniśmy bronić życia począwszy od serca matki – bo to jest miejsce najczulsze i ostatecznie tam zapada decyzja. “Wręcz trzeba bronić samego serca matki – matki, która traci siebie, swoją kobiecość, macierzyństwo, niszczy wszystko, co jest jej istotą, ulegając najrozmaitszym manipulacjom propagandowym” - powiedział Biskup Stefanek.
Hierarcha podkreśla, że mnożące się ostatnio apele o poszanowanie życia – to sygnały do stałej edukacji. Debata sejmowa, która zbliża się w parlamencie – to zdaniem Biskupa - tylko mała, kolejna już polska inicjatywa. Jednak edukacja społeczna, zwłaszcza młodzieży, w zakresie odpowiedzialności za życie – to w tej chwili poważna wyzwania dla nas wszystkich – podkreślił Biskup Stanisław Stefanek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę