Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Pogotowie podpisało porozumienie

Łomżyńskie pogotowie ratunkowe nadal będzie opiekować się pacjentami w swoich ambulatoriach. Karetki będą również do pacjentów w nocy i świadczyć pomoc w przypadkach kiedy nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. Porozumienie w tej sprawie, w ostatniej chwili podpisali wczoraj przedstawiciele stacji i białostockiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W ostatniej chwili - bowiem umowa, która zabezpieczała finansowo działalność pogotowia kończyła swoją ważność z końcem stycznia. Umowę obowiązującą w tej chwili również udało się podpisać tylko na jeden miesiąc.

Dyrektor pogotowia Grzegorz Wasilewski uspokaja, że do końca roku zabezpieczone finansowo są karetki, które wyjeżdżają do nagłych wypadków. Dyskusje z funduszem prowadzone są jedynie o finansowanie wyjazdów do przypadków w których nie ma zagrożenia życia pacjenta a do których kiedyś wzywani byli lekarze rodzinni.
Dziwi jednak fakt, że narodowy fundusz zdrowia do dyskusji w sprawie ustalenia funduszy potrzebnych na zabezpieczenie tych świadczeń podchodzi w ostatniej chwili. Podobnie było jeszcze pod koniec ubiegłego roku, kiedy to portfel pogotowia na styczeń uzgadniano w sylwestra. Dyrektor Wasilewski bez ukrywanej ironii przypuszcza, że w lutym negocjacje rozpoczną się wcześniej, głównie dlatego, że mamy najkrótszy miesiąc w roku.
Problemy z finansowaniem nocnej wyjazdowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej mają również dwie pozostałe stacja pogotowia ratunkowego w województwie podlaskim w Suwałkach i Białymstoku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę