Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Współpraca z Łotwą

Podpisaniem umowy o współpracy gospodarczo – kulturalno – oświatowej zakończyła się wizyta na Łotwie delegacji z powiatu łomżyńskiego. Regionalni urzędnicy udali się tam na zaproszenie powiatu Daugavpils. To administracyjny teren Łotwy gdzie żyje prawie 40 tysięcy Polaków i w tym Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Henryk Kłosiński upatruje przyczyn tak gorącego przyjęcia jaki zgotowano naszej delegacji. Członkowie delegacji łomżyńskiej dużą nadzieję upatrują w nawiązaniu gospodarczych i handlowych kontaktów z Łotewskim obwodem. To za przykładem - jak mówi przewodniczący Kłosiński – Jarosława Kuleszy, jednego z przedsiębiorców powiatu, który prowadzi handel z przedsiębiorcami z Daugavpils już od kilku lat.


W październiku ubiegłego roku na zaproszenie Wojewody Podlaskiego na terenie naszego województwa przebywała oficjalna delegacja Regionu Łatgalia. W skład tej delegacji weszły między innymi powiaty, które zamierzają współpracować z polskimi powiatami. Jednym z nich jest właśnie Daugavpils, a listy intencyjne w sprawie współpracy zostały podpisane już dwa lata temu.

Szczegóły współpracy mają być znane po szczegółowych ustaleniach ze stroną Łotewską, które mają odbyć się podczas rewizyty, już za kilka miesięcy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę