Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Pogotowie bez kontraktu

Dziś kończy się tymczasowe, miesięczne porozumienie Narodowego Funduszu Zdrowia z Wojewódzka Stacją Pogotowia Ratunkowego w Łomży odnośnie nocnej wyjazdowej opieki medycznej. Zgodnie z dotychczas zawieranymi umowami to właśnie pogotowie opiekowało się pacjentami w nocy od 18 do 6 rano, a także w soboty, niedziele i święta gdy lekarze rodzinni mają wolne. Tymczasem dziś wygasa tymczasowa umowa, a nowej póki co jeszcze nie podpisano. Grzegorz Wasilewski dyrektor łomżyńskiego pogotowia, które opiekuje się pacjentami na terenie niemal całego byłego województwa łomżyńskiego podkreśla, że brak umowy dla pacjentów na razie niczego nie zmieni, ale utrudnia funkcjonowanie stacji. „Karetki będą jeździły, bo trudno sobie wyobrazić, aby pacjenci cierpieli tylko dla tego, że w NFZ-ecie jest bałagan” - mówi Wasilewski.

Dodaje, że w sporze pomiędzy białostockim oddziałem NFZ-etu, a pogotowiem chodzi o pieniądze. NFZ chciał aby pogotowie za te same pieniądze co w ubiegłym roku robiło więcej niż rok temu. Chodzi o tzw. nocną pielęgniarską opiekę wyjazdową co wymaga od pogotowia zatrudnienia dodatkowej pielęgniarki i kierowcy, a na co Fundusz nie chce dołożyć pieniędzy.
Podobna do łomżyńskiej sytuacja jest także w dwóch pozostałych działających na terenie województwa podlaskiego stacjach pogotowia. Pogotowie w Suwałkach i w Białymstoku także nie mają umów na nocną opiekę wyjazdową nad pacjentami na luty i następne miesiące 2005 roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę