Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Boże Narodzenie w szopce

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wystawiania bożonarodzeniowych szopek. Wszyscy miłośnicy betlejemskiej stajenki mogą w kilku miejscach w Łomży przypomnieć sobie historię narodzin Syna Bożego i zobaczyć wydarzenia, które im towarzyszyły. W parafii świętego Andrzeja Boboli w Łomży przy ulicy Wąskiej po raz drugi można zobaczyć żywą szopkę zaprasza ksiądz Andrzej Popielski.

Szopkę w parafii świętego Andrzeja Boboli można oglądać do 6 stycznia. Natomiast ponad dziesięć nowych postaci pojawi się w tym roku w ruchomej szopce w łomżyńskim kościele ojców kapucynów. Łomżyńska szopka w ubiegłym roku przeszła gruntowny remont, ale finał prac miał miejsce dopiero w tym roku. Pomysłodawca i twórca szopki, Przemysław Karwowski uzupełnił szopkę o postacie historyczne i współczesne. Zmienił też stroje figur z góralskich na regionalne -kurpiowskie. Podziwiając te zmiany powinniśmy odczuwać wrażenia estetyczne, ale przede wszystkim duchowe, tu zaprasza ojciec Waldemar Grubka - proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej.
Betlejemską stajenkę można zobaczyć też w Centrum Katolickim w Łomży przy parafii Krzyża Świętego - zaprasza proboszcz Andrzej Godlewski.
Zwyczaj stawiania szopek powstał w roku 1226 - za pozwoleniem papieża stajenkę urządził Św. Franciszek z Asyżu, chcąc w ten sposób rozszerzyć wśród ludzi miłość do Dzieciątka Jezus. Wszystkie łomżyńskie szopki będzie można podziwiać do 2 lutego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę