Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Paraliż komunikacyjny w podlaskiem

Kilkadziesiąt kolizji i kilka wypadków drogowych – to skutki gołoledzi, która zaskoczyła kierowców i pieszych w podlaskiem. Przed południem zaczęła padać mżawka, która natychmiast zamarzała. Spowodowało to paraliż komunikacyjny na drogach. Do stłuczek doszło m.in. w okolicach Szczuczyna, zderzyły się tam 4 samochody. Droga była częściowo zablokowana. Na drodze Bożejewo-Wizna około godz. 10-30 kierowca Matiza stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo - 2 osoby zostały ranne. Marznąca mżawka dokucza także kierowcom w powiecie kolneńskim. Około południa doszło do wypadku między miejscowościami Świdry i Łubiane. Volkswagen kierowany przez 39-letniego obywatela Litwy wjechał w grupę robotników pracujących na drodze nr 61. Trzy osoby zostały ranne, są pod opieką lekarzy w Kolnie – mówi st. Post. Joanna Makarewicz z KPP w Kolnie.


Gołoledź daje się we znaki także przechodniom. Na ulice wyjechały solarki i piaskarki, także na osiedlowych uliczkach trwa posypywanie. Mimo to administratorzy osiedli apelują, aby bez potrzeby nie wychodzić z domu. Szczególnie starsi ludzie mogą mieć poważne problemy z poruszaniem się po śliskiej nawierzchni - mówi wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży, Leszek Konopka.
Gołoledź utrzyma się, dopóki będzie padać mżawka a temperatura utrzyma się poniżej zera. Taka sytuacja - zdaniem synoptyków - potwra do wieczora.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę