Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Bolesław Deptuła

Główne zdjęcie
Autoportret - Bolesław Deptuła

fotograf, filmowiec, podróżnik, kolekcjoner

Zaduszki
Zaduszki
Marzenia senne
Marzenia senne
Łomża A.B.C.
Łomża A.B.C.
Ur. się w Łomży w 1950r. Fotografuje od 15-nastego roku życia. W prywatnym archiwum zgromadził około 25 tys. negatywów, głównie czarno-biały pejzaż, portret, impresje, wędrówki północno-wschodnie. Podróże-plenery foto-video:
Polska (m.in. autostopem), oraz Wegry, Litwa (4-krotnie), Tatarstan, Rosja, Niemcy, Czechy, Belgia, Francja, Włochy, Austria; 28 sezonów kajakiem rzekami: Narew, Biebrza, Pisa, Bug, Krutyń, Czarna Hańcza, Uła, Mereczanka, Niemen.

Od 1968r. fotograf Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, dla którego wykonał ok. 50 tyś. negatywów z Ziemi Łomżyńskiej i Kurpiowszczyzny. W latach 1976-87 prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1967r. publikuje w prasie (fot. przyrody i zabytków) użycza zdjęć do szeregu książek dla oficyn z Krakowa, Warszawy, Katowic, Olsztyna. Największa ilość fotografii w albumie Łomża i województwo, Arkady 1984.

Wystawy indywidualne od 1973r., m.in. Z prądem Biebrzy, Spływ Krutynią, Wędrówki po Rossie, Życie jest piękne. Udział w zbiorowych wystawach Związku Polskich Artystów Fotografików, m.in. Złocisty Jantar - Gdańsk, W polskim słońcu - Bydgoszcz, Krajobrazy świata - Zachęta Warszawa.
Wśród nagród - I miejsce w konkursie Las - W-wa 1975. Od 1989r. gromadzi autorskie dokumentacje video - m.in. Łomżyńskie wakacje prezentowano na Targach Turystycznych w Berlinie (1995r.). Współpracuje z lokalną telewizją.

Z zamiłowania kolekcjoner fotografi. Jego wystawa Domowe archiwum zdobyła wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Kultury i Sztuki: Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku - 1989.
Prowadzi Gabinet Dawnej Fotografii który stworzył przy Łomżyńskim Towarzystwie Fotograficznym - część zbiorów zaprezentowało miejscowe muzeum na wystawie Nieznana kolekcja.

zobacz też:
przygoda i fotografia Bolesława Deptyły
fotogalerie B. Deptuły

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę