Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Ivayla Żiwkowa Świtajewska

malarka

Ivayla Żiwkowa Świtajewska urodziła się w Sofii (Bułgaria), gdzie ukończyła Liceum Plastyczne w 1990 r. i uzyskała dyplom z zakresu sitodruku oraz tytuł artysty plastyka ze specjalnością: artystyczna kompozycja materiałów i tkanin. W latach 1990-96r., w Bułgarii współpracowała z artystycznym żurnalem "Rytm", firmą wydawniczą "Sibi", Sofijską galerią sztuki "Unikat" oraz agencją reklamową "Isi".

Prezentowała autorskie kolekcje ubiorów na pokazach mody w miastach Trojan i Sofia (Pałac Kultury). Duże partie kolekcji odzieży unikatowej wdrożono do produkcji w 1990r. Od 1996 r. mieszka i tworzy w Polsce, w Łomży. W latach 1998-99r. pracowała jako nauczyciel plastyki w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży, gdzie zorganizowała pracownię sitodruku wprowadzając nowe techniki. W 1998r. prowadziła zajęcia z osobami niepełnosprawnymi w fundacji "Citon" w Łomży. Od 2000r. współpracuje z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łomży prowadząc warsztaty artystyczne.

Wystawy indywidualne:
1999
* Galeria wioski żeglarskiej, Mikołajki
* Galeria Sztuki Współczesnej, Łomża
* Galeria "Serdika" w Bułgarskim Instytucie Kultury, Warszawa
2000
* Filharmonia Wrocławska
* "Zamek Książ", Biuro Wystaw Artystycznych, Wałbrzych
Udział w wystawach zbiorowych:
1999
* Galeria "N", Łomża
2000
* "Malowane na tkaninie" wystawa międzynarodowa, Galeria "Stara Kordegarda", Łazienki Królewskie, Warszawa; Galeria Sztuki,Puławy;
* Miejska Galeria Sztuki, Sofia (Bułgaria)
* Biebrzański Park Narodowy
2001
* "W Drodze do Sacrum", Centrum Katolickie im.Papieża Jana Pawła II, Parafia Krzyża Świętego, Łomża.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę