Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Janusz Marek Włodarzewski

Wiele lat życia spędziłem w Azji Mniejszej zwanej też Bliskim lub Środkowym Wschodem, w basenie Morza Śródziemnego i Ziemi Świętej. Przeżyłem tu wojnę Iraku z Kuwejtem, amerykańską interwencję zwaną operacją Pustynna Burza i wiele zamachów bombowych.

Wydarzenia te potęgowały wrażenia, których dostarczał fakt zamieszkiwania pod gorącymi promieniami słońca, w pełni jego blasku i wspaniałej kolorystyki otaczającej przyrody. Latem drgające powietrze rozpalone słonecznym żarem, zimą strumienie deszczu - czasami gradu.
Piękno palm, kwitnących kolorowo drzew, kwiatów, kaktusów, traw to świat fascynujący człowieka urodzonego i przyzwyczajonego do widoków oraz warunków strefy klimatycznej w jakiej znajduje się Polska. Nie twierdzę, że tamte tereny są piękniejsze niż nasze polskie, ale napewno inne, a przez to róewnie godne poznania.

Różnorodność i piękno przyrody, krajobrazy a w nich odlatujące z Polski lub lecące z powrotem tysiące naszych bocianów.
Otaczający nowy, niezwykły świat postanowiłem malować za pomocą aparatu fotograficznego, chociaż malarstwo tradycyjne (pędzle, farby, sztalugi) nie jest mi obce dzięki fachowej pomocy i wskazówkom wspaniałego artysty, nieżyjącego już przyjaciela rodzinny, znanego nie tylko w Łomży pana Lorinczego - seniora.

Z uwagi na dużą ilość matariałów fotograficznych postanowiłem dokonać selekcji i podziału tematycznego. Powstały więc zbiory zdjęć ciekawych drzew, kwiatów, traw, pejzaży, zwierząt, ptaków, morza... Fotografowałem obiekty budownictwa nowoczesnego, hisrorycznego, sakralnego (chrześcijństwo, islamjudaizm), pozostałości techniki budowlanej z czasów rzymskich. Oto pamiątki z wojaży mego życia.

zobacz: fotogalerie J. Włodarzewkiego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę