Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Gabor Lorinczy

fotografik

Gabor Lorinczy urodził się w węgierskiej części Siedmiogrodu w Satoraljaujhelyi, gdzie wojenna zawierucha rzuciła piękną Łomżankę Irenę Wiśniewską. Od razu zauroczyła plastyka Gyarfasa Lorinczego. Owocem ich wielkiej miłości jest Gabor, który dziś sam nie wie czy bardziej jest Węgrem czy Kurpiem.W każdym razie ma dwie Ojczyzny i wielką ambicję by mimo egzotycznego dla Piaścików, Poredów, Nadolnych, Gawrychów miejsca urodzin zostać uznanym za Kurpia.

Pierwszy raz przyleciał do Puszczy Zielonej jako Ptok i uwił gniazdo w Dobrymlesie. Po latach osiagnął juz rangę Krzoka. W obrazy kurpiowskie Gabor włozył całą swoją duszę i miłość do "drugiej" Ojczyzny i odrobinę tęsknoty za "pierwszą"- Siedmiogrodem. Mamy nadzieję, że Starszyzna uzna go teraz za mocno wrośniętego w Kurpiowską Puszczę Zieloną...

zobacz: fotogalerię G. Lorinczy

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę