Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne 2004

Działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej przygotowują się do kolejnej – już 15 kwesty – „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne” Tak jak w latach poprzednich, przed łomżyńskim cmentarzem – jednym z najstarszych i najładniejszych w regionie – w dzień wszystkich świętych pieniądze na ratowanie najcenniejszych i najładniejszych zabytków ponad dwustuletniej nekropoli zbierać będzie kilkadziesiąt osób. Jak podkreśla - Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej – łomżyńska kwesta jest jedna z najstarszych tego typu w kraju. Po raz pierwszy zorganizowano ją w 1984r.


Jak podkreślają organizatorzy pieniądze zbierane na kweście idą tylko i wyłącznie na odnawianie najcenniejszych zabytków łomżyńskiego cmentarza. Do tej pory udało się odrestaurować około stu nagrobków.
Dodajmy, że łomżyński stary cmentarz jest jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce. Powstał nieco później od warszawskich Powązek, a wcześniej paryskich od Pere-Lachaise. Tu spoczywa autor "Flory Polskiej", sławny botanik, profesor nauk przyrodniczych JAKÓB WAGA, powieściopisarz łomżyński, FELIKS BERNATOWICZ, autor "Pojaty, córki Lizdejki", a także pochowany przed kilku laty poeta Jan Kulka.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę