Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Pracownicy bez pensji

Pracujesz a nie dostajesz pensji – nie przejmuj się nie jesteś jedyny. To brzmi wręcz groteskowo, ale w Polsce i w regionie stale wzrasta liczba osób, którzy za swoją ciężką pracę nie otrzymują należnego im wynagrodzenia. Pracodawcy wykorzystując ciężką sytuację na rynku pracy miesiącami przeciągają moment wypłaty wynagrodzenia. Sami pracownicy, często w obawie przed utratą pracy – godzą się na takie postępowanie i cierpliwie czekają na wypłatę choć części zaległej pensji – twierdzi Józef Kowalewski – inspektor Państwowej Inspekcji Pracy oddział w Łomży. Ostatni do łomżyńskiego PIPu zgłosili się pracownicy firny z Nowogrodu, którzy przez pół roku nie otrzymywali wynagrodzenia, a teraz firma jest na skraju bankructwa.


Okazuje się jednak, że wcale nie jest to wyjątek. Podobnie z pracownikami postępował także pracodawca z Kolna. Sprawa najpierw do PIP, a w konsekwencji do sądu, który ostatnio wymierzył karę – tysiąc złotych grzywny.
Co o wiele bardziej bulwersujące wielu z raz ukaranych pracodawców, po pewnym czasie ponownie nie wypłaca pensji – już nowym pracownikom.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę